Dropped wprowadza parkowanie domen

19-12-2008, 16:28

Parkowanie domen pozwala ich właścicielom zarabiać na niewykorzystanych w ramach serwisów domenach internetowych. Firma Dropped postanowiła zachęcać do korzystania ze swoich usług, oferując automatyczny proces parkowania.

Jedną z najpopularniejszych metod zagospodarowania domen internetowych jest ich parkowanie – umieszczanie na specjalnym serwerze, automatycznie generującym strony z reklamami dopasowanymi tematycznie do nazwy domeny.

Zarządzanie dużą liczbą parkowanych domen może być jednak dosyć czasochłonne. Zwykle konieczne jest ręcznie dodawanie domen w serwisie parkującym, weryfikacja własności, ustawianie słów kluczowych, szablonów stron i wiele innych czynności.

Serwis Dropped.pl postawił sobie za cel zwiększenia obrotów poprzez uproszczenie opisanych wyżej procedur i wprowadził parking domen zintegrowany z panelem do rejestracji i testowania domen.

- Użytkownik wpisuje listę domen do testowania i określa od razu słowa kluczowe i ustawienia szablonu strony parkingowej, a cała reszta dzieje się automatycznie. Domeny są rejestrowane i parkowane z odpowiednimi ustawieniami, a użytkownik na liście swoich domen widzi ich zarobki i statystyki ruchu. Dzięki połączeniu z usługą rejestracji domen niepotrzebna jest także weryfikacja własności (ownership review), gdyż wiadomo, kto zarejestrował daną domenę – wyjaśnia Michał Pleban, właściciel serwisu Dropped.pl.

Serwis udostępnia także dodatkowe usługi, jak weryfikacja własności domen rejestrowanych w innych serwisach poprzez skierowanie ich na przydzielone danemu użytkownikowi serwery DNS. Parking w Dropped.pl jest realizowany we współpracy z firmą NameDrive.

Miejmy nadzieję, że podobne usługi staną się wkrótce standardem w ofertach wszystkich firm zajmujących się sprzedażą domen. Z pewnościa doprowadziłoby to do prężniejszego rozwoju rynku parkowania domen, lepszej jego regulacji, a może wpłynęłoby także na korzystniejsze ceny dla klientów.


Następny artykuł » zamknij

Ramka cyfrowa z budzikiem

Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag parkowanie domentag Dropped.pltag domeny
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031