DreamWorks nakręci film o twórcy WikiLeaks?

03-03-2011, 11:15

Kontrowersyjny twórca demaskatorskiej witryny może wkrótce zagościć także na srebrnym ekranie. Zainteresowanie wytwórni filmowych jego osobą jest ogromne.

Jak wspominaliśmy niedawno, Julian Assange ostatnio intensywnie poszukuje źródeł dochodów, które pozwoliłyby mu opłacić całe rzesze prawników walczących w jego imieniu. Powstał już sklep z upominkami Wikileaks, natomiast niedawno Assange dość nietypowo wystąpił o zastrzeżenie swojego imienia oraz nazwiska.

>> Czytaj także: Sympatycy WikiLeaks zaatakowali stronę internetową MasterCard

Sonda
Obejrzysz film o twórcy Wikileaks?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Z pewnością rosnąca popularność jest tym, co twórcy Wikileaks wychodzi na dobre i ułatwia wykonywanie swoich obowiązków. Wkrótce jego historia może zostać dodatkowo zmitologizowana przez znaną wytwórnię filmową DreamWorks założoną przez Spielberga.

Jak donosi brytyjski Guardian, studio nabyło prawa do wykorzystania książek napisanych przez współpracowników Assange'a:  "Inside WikiLeaks" autorstwa Daniela Domscheita-Berga oraz "WikiLeaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy" Davida Leigha i Luke'a Hardinga.

Warto przypomnieć, że także sam założyciel Wikileaks pisze autobiografię, za której stworzenie ma dostać 1,3 miliona dolarów. Wytwórnia filmowa z pewnością liczy na ogromny sukces kasowy, podobny do tego, który przyniósł The Social Network - również film oparty o życiorys znanej postaci działającej w sieci.

>> Czytaj także: Julian Assange: "Nie strzelajcie do posłańca"


Źródło: Guardian
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031