Aukcje: Sprawdź opinie zanim zalicytujesz

27-01-2008, 16:35

Powstał kolejny serwis, którego celem jest zbieranie opinii o ogłoszeniach i aukcjach internetowych, również tych trwających.

Na stronie Opinionet.pl można wymieniać się uwagami na temat licytacji i ofert z Allegro, Swistak.pl, eBay.pl, a także Otomoto, Otodom, Motoryzacja.Gratka.pl, Najauto.pl i Motogielda.Interia.pl.

Ułatwieniem w dodawaniu nowych opinii ma być specjalna skryptozakładka, którą można naleźć na stronie głównej serwisu.

- Pracujemy też nad mechanizmem, który pozwoli kojarzyć ze sobą oferty z różnych serwisów, tak, żeby oceny jednego przedmiotu z Allegro były powiązane z ocenami tego samego przedmiotu np. z eBaya - wyjaśnia autor Opinionetu, Maciej Kiner. - Niestety język polski jest bardzo bogaty, a inwencja twórcza sprzedających ogromna, dlatego wyszukiwanie w treści aukcji lub ogłoszenia nazwy i modelu produktu jest sporym wyzwaniem.

Opinionet nie jest pierwszym tego typu serwisem - znacznie wcześniej otwarty został m.in. serwis Lasso.pl. Tam, niezależnie od możliwości skomentowania aukcji, istnieje także opcja oznaczenia jej dodatkowymi etykietami, np. "drożyzna", "oszustwo", "okazja", czy "ciekawostka". Użytkownicy mogą następnie filtrować aukcje wedle tych oznaczeń.

Zważywszy na fakt, iż tego typu inicjatywy mają sens tylko wtedy, gdy opinie są zebrane w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać po całym internecie, mogłoby się wydawać, że dublowanie serwisów jest zbyteczne. Jednak w tym przypadku istnieje możliwość pogodzenia funkcjonowania obu stron.

Lasso.pl dzięki dłuższemu funkcjonowaniu zebrał więcej opinii, koncentruje się jednak wyłącznie na aukcjach, za to uwzględniając większą liczbę platform aukcyjnych: Allegro (we wszystkich wersjach językowych), Swistak.pl, eBay (we wszystkich odmianach językowych), Kiermasz.pl, Wszystko.pl oraz FreeArt.pl. Serwis ten całkowicie pomija natomiast serwisy ogłoszeniowe, co tworzy pole do działania dla serwisu Opinionet.pl, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę ile komentarzy można dodać do niektórych ofert motoryzacyjnych.

Następny artykuł » zamknij

Mobilne YouTube

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31