Apple w Google Play? Byłoby ciekawie, ale...

20-11-2012, 11:40

Nowe pomysły cyberprzestępców, by wyciągnąć pieniądze od użytkowników, są coraz bardziej wyrafinowane...

W usłudze Google Play pojawiły się niedawno aplikacje od dewelopera, którego po prostu nie sposób pominąć - Apple Inc.

Google Play

Fałszywe aplikacje w Google Play. Fot. Sophos

Apple nie wybiera się do Google Play

Jak zauważa firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem, na koncie dewelopera, który zachęcał do kontaktu pod adresem android@apple.com, znaleźć można było m.in. programy Garage Band, iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers, a także Pages.

Już teraz trzeba jednak wyjaśnić, że poza znaną nazwą oraz ikoną na użytkowników nie czekało niestety nic więcej. Aplikacje nie były również darmowe, a żeby pobrać na telefon jedną z nich, trzeba było zapłacić od 5 do 10 dolarów. Nie wiadomo, czy po ściągnięciu podrobionych narzędzi na posiadaczy smartfonów z Androidem czekały dodatkowe "bonusy" w postaci wirusów.

Google znów zawiodło

Sonda
Google Play to niebezpieczne miejsce?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Podrobione programy w oficjalnym kanale dystrybucyjnym dla urządzeń z Androidem niestety dobitnie pokazują, że Google wciąż ma spore problemy z weryfikowaniem narzędzi. Choć "Zielony Robot" zyskuje coraz większe udziały w rynku, niestety nie idzie to w parze z ulepszonymi zabezpieczeniami.

Wręcz przeciwnie, rosnąca popularność Androida sprawia, że jest on coraz bardziej lukratywnym celem dla cyberprzestępców. Jeśli wciąż udaje im się nawet podszywanie pod firmę Apple i pobieranie opłat za fałszywe narzędzia, trudno uznać Google Play za bezpieczne miejsce.


Źródło: Sophos
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930