Apple bez ważnego patentu dla swoich urządzeń mobilnych?

09-04-2013, 18:31

Pomimo patentowania niemal wszystkich możliwych elementów swoich urządzeń, Apple wciąż musi walczyć nawet o te najbardziej podstawowe.

W ubiegłym roku Apple zażądało zablokowania sprzedaży smartfonów Motoroli, powołując się na fakt, że wykorzystuje się w nich wzór odblokowywania ekranu, który koncern z Cupertino wcześniej opatentował. Jak się okazuje, rozwiązanie prawdopodobnie wcześniej wykorzystywane było również przez inne firmy.

Prosty gest to za mało na patent

Sonda
Apple powinno pozywać konkurentów za ich blokadę ekranu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Choć Apple zapewnia, że nie używa patentów do wojny na rynku technologicznym, firma chciała zablokować również urządzenia Samsunga, które kiedyś także wykorzystywały sporny wzór odblokowywania ekranu. Sprawa w końcu trafiła do niemieckiego Urzędu Patentowego, który przyglądał się problemowi wiele miesięcy.

Motorola, która oczywiście złożyła apelację, ma obecnie powody do radości: Niemcy uznali, że patent jest nieważny, bo brakuje mu wymaganej specyfikacji technicznej. W związku z tym również Samsung może nieco odetchnąć - choć już od dawna ekrany odblokowywania w urządzeniach z Androidem prezentują się zupełnie inaczej niż te znane z iOS.

- Prosty fakt, że gest przesuwania palcem po ekranie ma wizualną reprezentację, nie stanowi technicznej innowacji, która warta byłaby patentowej ochrony - zauważył przedstawiciel Urzędu. Według serwisu FOSS Patents Apple zamierza jednak złożyć apelację. 


Źródło: TUAW
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930