Anonymous atakują Koreę Północną. Przejęte konta na Twitterze i Flickrze

04-04-2013, 18:32

Czy wysiłki internautów będą w stanie wpłynąć na sytuację w Korei Północnej?

Znana grupa haktywistów - zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami - rozpoczęła atak na oficjalne profile Korei Północnej w popularnych serwisach. Anonymous publikowali swoje wiadomości m.in. na oficjalnym profilu państwa @uriminzokki na Twitterze czy w serwisie Flickr:

Konto Korei Północnej na Flickr

Konto Korei Północnej na Flickr (fot. The Next Web)

Na najważniejszych serwisach społecznościowych się jednak nie zakończyło. Anonymous zdołali również podmienić grafiki w sklepach Ryomyong.com oraz Aindf.com, a oficjalna strona państwa Uriminzokkiri.com była niedostępna - prawdopodobnie po prostu w wyniku ataku DDoS, który nie oznacza jednak włamania.

Anonymous dostarczą wolny internet?

Sonda
Działania Anonymous mają sens?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Mamy kilku ludzi na Ziemi, którzy pracują nad tym, by dostarczyć prawdziwy internet do kraju, wykorzystując łańcuch długodystansowych przedłużaczy sygnału Wi-Fi na odpowiednich częstotliwościach, by nie zostały zagłuszone - zapewniają Anonymous w komunikacie opublikowanym na PasteBin. Grupa informuje również, że ma dostęp do infrastruktury niektórych operatorów telefonicznych.

Pomimo efektownego przejęcia kont w profilach społecznościowych i ataku DDoS, trudno nazwać działania Anonymous szeroko zakrojonymi. Bez wątpienia nie poprawiają one wizerunku Korei Północnej, jednak równie mało prawdopodobne, by publikacja humorystycznych zdjęć miała nakłonić dyktatora do odejścia ze stanowiska czy zmiany ustroju w kraju - czego żądali wcześniej członkowie Anonymous.


Źródło: The Next Web
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31