Zwierzątko internauty to najczęściej pies

20-08-2008, 12:54

Dobiegła końca internetowa akcja liczenia zwierząt domowych. Okazuje się, że najwięcej internautów posiada psy, koty i rybki. Najmniej popularne są sarenki i... surykatki.

Pierwsze Ogólnopolskie Badanie Popularności Zwierząt Domowych zostało przeprowadzone za pośrednictwem strony www.jakizwierzak.pl. Autorzy badania nie chcą, aby jego wyniki wyznaczały trendy w hodowli zwierząt domowych. Chcieli po prostu dowiedzieć się jaki jest przekrój zwierząt, które posiadamy w domu.

Bezapelacyjnie na pierwszej pozycji uplasował się pies. Zwierze tego gatunku posiada ponad 25% ankietowanych. Na drugiej pozycji znalazła się się rybka (niecałe 15%), nieznacznie wyprzedzając kota (13%). Było to zaskoczenie. Autorzy akcji spodziewali się, że kot okaże się popularniejszy niż rybki. Być może wpływ na ten stan rzeczy ma większa dostępność akwariów i sprzętu dla akwarystów.

Kolejne miejsca zajęły: fretka (6%), szczur (4,7%) i jaszczurka(4,3%). Pod tym ostatnim pojęciem należy rozumieć również legwany, agamy i inne gady "jaszczurkowate". Kolejne miejsce zajęły exequo królik oraz chomik. Zwierzęta te często są pierwszymi podopiecznymi w życiu dzieci.

Żółw, świnka morska oraz ptak to kolejne miejsca na liście. Świnka morska oraz ptak miały po 3,49% głosów. Zaskoczeniem było to, że żółw oddzielił świnkę morską od poprzednich gryzoni.

Pozostałym zwierzakom przypadł odsetek głosów w okolicach jednego procenta (z wyjątkiem pająków - 2,77%). Ciekawostką w zestawieniu jest koń, sarenka i surykatka (ssak drapieżny należący do rodziny mangustowatych). Łatwo uwierzyć, że ktoś posiada konia lub sarenkę, ale autorom badania surykatka wydawała się niewybrednym żartem. Osoba zgłaszająca gatunek pokazała jednak zdjęcia i wygląda na to, że w Polsce są hodowle surykatek. W ogonie uplasowały się wąż, szynszyl oraz koszatniczka. To zwierzaki, które również zwiększają swoją popularność w polskich domach i wokół których zaczynają się organizować większe społeczności.

Czytaj także: Wyposażenie salonu pielęgnacji psów – co i gdzie kupić?


Następny artykuł » zamknij

Źródło: jakizwierzak.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zwierzętatag psytag jakizwierzak.pltag internaucitag badania
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031