Zuckerberg zarobi pół miliona dolarów rocznie

09-02-2012, 08:21

Twórcy Facebooka będą również przysługiwały dwa bonusy w wysokości do 45% rocznego wynagrodzenia - poinformowała gazeta "The Sydney Morning Herald".

Mark Zuckerberg zajmujący obecnie stanowisko dyrektora generalnego, nie będzie jedynym dobrze opłacanym pracownikiem Facebooka. Również reszta zarządu społecznościowej witryny nie powinna z tego powodu narzekać.

Czytaj także: Niemiecka policja będzie wyszukiwała przestępców na Facebooku

Sheryl Sandberg piastująca stanowisko COO ma zarabiać 300 tysięcy dolarów rocznie, a podobnie jak duża część szefostwa, ona również może otrzymywać w roku dwa bonusy w wysokości 45% rocznego wynagrodzenia, zależne od jej wydajności.

Według Contra Costa Times nie ma również specjalnego porozumienia w firmie, które gwarantowałoby Zuckerbergowi czy Sandberg dużą rekompensatę, po tym jak zostaliby zwolnieni z korporacji. Warto przy tym zauważyć, że będzie im przysługiwał duży pakiet akcji Facebooka, który już teraz jest wart więcej niż ich wieloletnia pensja.

Jak zauważa natomiast AllFacebook, społecznościowa witryna wyceniana jest obecnie na około 103,4-110 miliardów dolarów, natomiast na jej debiut giełdowy będziemy musieli zaczekać jeszcze kilka miesięcy. Przedstawiciele Facebooka poinformowali niedawno, że usługa ma już 845 milionów użytkowników, którzy każdego dnia publikują 250 milionów zdjęć i 2,7 miliarda razy klikają w przycisk "lubię to".

Czytaj także: Facebook przechowuje nawet te dane, które usuniesz


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy