Zuckerberg jak kombinacja twórców firmy Apple?

14-05-2012, 12:04

Steve Wozniak nie szczędził w rozmowie z "Bloomberg TV" pochwał dla Marka Zuckerberga. Jak przyznał, sam nie miał tak dużych predyspozycji, jak twórca Facebooka.

- Mark Zuckerberg jest lepszym biznesmenem, który rozumie rynki i to, czego chcą ludzie - powiedział współtwórca firmy Apple (zob. Bloomberg TV, Apple Founder Wozniak to Buy Facebook Regardless of Price). Przy okazji Wozniak zapewnił, że kupi akcje Facebooka niezależnie od ich ceny.

Czytaj także: Facebook na giełdzie od 17 maja (?)

- Pracowałem w laboratorium jako naukowiec i tworzyłem nowe rzeczy, nie zwracając przy tym zbyt dużej uwagi na resztę świata. Chciałem to robić, by wspomóc rozwój edukacji, społeczności i komunikacji, a także być małym człowiekiem ważnym dla świata - tłumaczy współtwórca firmy Apple. Jak jednak zauważa "nie był odpowiednio silny" i miał szczęście, że spotkał Steve'a Jobsa.

Co równie ciekawe, Wozniak widzi Zuckerberga jako "kombinację" jego i Steve'a Jobsa. Współtwórca kalifornijskiego koncernu docenia przy okazji również wystąpienia publiczne założyciela Facebooka, które w ostatnim czasie były krytykowane przez analityków.

Wozniak, podobnie jak Zuckerberg, zamierza kupić pakiet akcji w społecznościowej witrynie i "trzymać go tak długo, jak to tylko możliwe". Podczas zbliżającego się debiutu giełdowego Facebook może zebrać z amerykańskiego parkietu nawet 10,6 miliarda dolarów, zależnie od zainteresowania inwestorów. 

Czytaj także: Analitycy zalecają kupno akcji Facebooka


Źródło: Bloomberg TV
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy