Zorganizowali się na Facebooku i Twitterze, by posprzątać Londyn

PAP 09-08-2011, 21:30

Spontaniczne akcje sprzątania Londynu po nocnych zamieszkach zorganizowały we wtorek grupy ochotników za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Jest to wyraz sprzeciwu wobec chuliganów, którzy używają internetu, aby od kilku dni gromadzić się na ulicach.

- Chcemy dać pozytywny przykład. Dzięki naszej akcji inni mogą zobaczyć, że serwisy społecznościowe nie są wykorzystywane jedynie do niszczycielskich celów - powiedziała Roberta Burke, emerytka biorąca udział w akcji. Pomysł akcji "Posprzątajmy Londyn" został rozpropagowany wśród mieszkańców Londynu w ciągu kilku godzin dzięki Twitterowi i Facebookowi oraz czatowi na smartfonach Blackberry.

O godz. 10 rano pod stacją metra Chalk Farm w dzielnicy Camden zgromadziło się ok. 25 osób wyposażonych w środki czyszczące, aby pomóc usuwać skutki nocnych zamieszek. Wśród ochotników były dzieci, emeryci oraz czynni zawodowo młodzi ludzie, którzy później udali się do pracy.

Grupa ochotników z Camden była jedną z wielu, które we wtorek zgromadziły się, aby porządkować Londyn. Chciały w ten sposób dać wyraz sprzeciwu wobec anarchii na ulicach, która od kilku dni paraliżuje stolicę Wielkiej Brytanii.


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy