Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zmiany personalne w Agorze, ATM, Ericssonie, FinAi, HP, IBM, Interii, Sputnik Studio

14-07-2017, 11:56

Nowe stanowiska powstające zgodnie z kierunkami rozwoju firm, poważne awanse w korporacjach, zmiany w mediach - szczegóły znajdziecie w dzisiejszym przeglądzie #personalia. Zapraszamy do lektury.

  • Konrad Błazenek został Dyrektorem Zarządzającym agencji Semahead, wchodzącej w skład Grupy Interia.pl. Wcześniej był zastępcą Dyrektora Handlowego Interii. Pracował zarówno Dziale Handlowym Interii (piony sprzedaży eCommmerce, Regionalnej, STIS), a także prowadził projekty akwizycyjne (źródło: materiał prasowy Interii).
  • Wioleta Deptuła zostanie dyrektorem biznesu internetowego czasopism Agory, zastępując Macieja Nowaka. Wcześniej była kierownikiem serwisów lifestyle’owych w pionie Czasopisma Agory. Wioleta Deptuła rozpoczęła pracę w Agorze w 2012 roku jako koordynator projektów w cyfrowym dziale wydawniczym „Gazety Wyborczej”. W 2013 roku przeszła do pionu Czasopisma Agory i została digital publishing managerem - odpowiadała za rozwój aplikacji czasopism. W 2015 roku została kierownikiem serwisów lifestyle'owych w pionie Czasopisma Agory odpowiadając, m.in. za Avanti24 i Logo24. Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Warszawskim (źródło: materiał prasowy Agory).
  • Sławomir Koszołko  został Prezesem Zarządu ATM S.A., zastępując p.o. prezesa Piotra Sieluka, który wrócił do Rady Nadzorczej spółki. Sławomir Koszołko jest od ponad 15 lat związany z telekomunikacją i usługami centrum danych. Przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategii i Marketingu operatora telekomunikacyjnego GTS Poland. Ostatnie 2,5 roku spędził w T-Mobile Polska; najpierw jako Dyrektor Marketingu w segmencie B2B, a potem jako Dyrektor Strategii Korporacyjnej (źródło: materiał prasowy ATM).
  • Maciej Nowak objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. biznesu e-commerce w Agorze. Jego zadaniem będzie zwiększenie przychodów z obszaru e-commerce. Maciej Nowak jest związany z Agorą od 1993 roku. Współtworzył cyfrowy dział wydawniczy „Gazety Wyborczej”. Odpowiadał za wdrożenie i rozwój paywalla serwisu Wyborcza.pl. W 2014 roku objął stanowisko dyrektora cyfryzacji serwisów internetowych „Metra” i czasopism Agory. Z dużym sukcesem rozwinął content-to-commerce jako model biznesowy w serwisie Avanti24 (źródło: materiał prasowy Agory).
  • Marcin Olszewski objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w HP Inc Polska. Przez ostatnie 14 lat Olszewski pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Fujitsu w regionie Europy Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz Prezesa Zarządu firmy w Polsce. Pełnił również funkcje kierownicze m.in. w takich firmach IT, jak Ingram Micro Polska i Tech Data Polska, wcześniej specjalizował się w zarządzaniu finansami. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie (źródło: materiał prasowy firmy HP).
  • Marcin Orzechowski dołączył do zespołu Data Science w firmie FinAi®. Objął stanowisko Head of Data Science & Analytics, będzie kierował zespołem odpowiedzialnym za analizowanie i modelowanie zachowania klientów, szacowanie poziomu ryzyka kredytowego oraz systemy antyfraudowe. Marcin Orzechowski karierę zawodową rozpoczął w firmie Nestle, jako specjalista IT,wW latach 2006-2008 pracował w dziale zarządzania ryzykiem Ernst&Young. Do 2016 roku pełnił obowiązki menedżera w dziale zarządzania ryzykiem Deloitte. Jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ze specjalnością Inżynieria Fotoniczna. Posiada certyfikat Professional Risk Manager (źródło: materiał prasowy firmy FinAi).
  • Paweł Szczerkowski, dotychczasowy szef R&D Center Ericsson w Polsce, objął funkcję dyrektora rozpoznania technologicznego i rozwoju biznesowego w globalnych strukturach strategii radiowej firmy Ericsson (Director of Technology Scouting and Business Development in Business Unit Networks). Będzie przygotowywał strategiczne rozwiązania inwestycyjne w obszarze radia, transportu i serwisów dla unitu biznesowego spółki w Sztokholmie. Pawła Szczerkowskiego na stanowisku szefa R&D Center w Polsce zastąpiła Birgitta Finnander (źródło: materiał prasowy firmy Ericsson).
  • Jarosław Szymczuk został Dyrektorem Generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Ma prawie trzydziestoletnie doświadczenie na rynku IT, połączone z sukcesami w Polsce oraz regionach CEE i MEA. Karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Podczas swojej pracy, odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA. Od 2014 roku sprawował funkcję Dyrektora Global Technology Services, a od stycznia 2017 roku pełnił funkcję członka zarządu IBM Polska. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada również dyplom MBA The Open University w Milton Kaynes w Wielkiej Brytanii (źródło: materiał prasowy IBM).
  • Aleksandra Ziemba została Młodszym Producentem w Sputnik Studio, firmie produkującej wideo na potrzeby kampanii ATL, BTL oraz Internetu. Związana ze studiem od 2 lat, dotychczas pełniła funkcję Głównego Kierownika Produkcji, biorąc udział w większości najważniejszych realizowanych projektów. Do jej obowiązków w nowej roli będzie należało nadzorowanie pracy Kierowników Produkcji, rozwijanie relacji z kluczowymi klientami i pozyskiwanie nowych (źródło: materiał prasowy firmy Sputnik Studio).

Zapraszam do nadsyłania komunikatów o zmianach personalnych w firmach związanych z e-biznesem i technologiami cyfrowymi: jr@di24.pl. Przegląd #personalia publikujemy co 2 tygodnie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag Sputnik Studiotag Interiatag IBMtag hptag FinAitag Ericssontag ATMtag Agora