Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zmiany na stronie logowania do usług Google

22-02-2024, 12:02

Usługi Google, takie jak wyszukiwarka, poczta e-mail czy narzędzia biurowe towarzyszą użytkownikom internetu od dekad praktycznie każdego dnia. Wkrótce nastąpi zmiana na stronie logowania do tych usług. Mimo, że zmiana będzie kosmetyczna, to niektórzy użytkownicy mogą być zaskoczeni, a nawet zaniepokojeni w czasach, gdy na każdym kroku jesteśmy atakowani przez fałszywe strony i próby phishingu.

Wchodząc na stronę logowania do usług Google, firma wyświetla stosowny komunikat o nadchodzących zmianach. Jednak część użytkowników może korzystać z usług bez konieczności logowania się za każdym razem i ta informacja może im niechcący umknąć.

Warto więc zapoznać się z nowym ekranem logowania, aby być przygotowanym nie tylko na zmianę ale również na próby wykorzystania tego zdarzenia przez przestępców.

Jaka jest różnica?

Dotychczas wszystkie segmenty panelu logowania znajdowały się pod sobą.

stary panel logowania google

Od teraz ich układ się zmieni i elementy będą rozmieszczone obok siebie. Aktualizacja ma wpłynąć na czytelność strony oraz lepsze dostosowanie do wszystkich urządzeń, na których przeglądarka jest wyświetlana. Nie wprowadza żadnych nowych funkcjonalności i nie będzie miała wpływu na działanie strony.

nowy panel logowania google

Zmiana co prawda jest kosmetyczna, ale może zaniepokoić szerokie grono odbiorców. W czasach gdy fałszywe strony i próby phishingu czekają na nas na każdym kroku, nawet różniące się szczegóły budzą w nas obawy - informuje Karolina Kowalska, specjalistka ds. cyberbezpieczeństwa z CyberRescue.

Jak przebiega proces zmian?

Część użytkowników już teraz może doświadczać nowego panelu logowania, większość będzie musiała jednak jeszcze chwilę poczekać.

Aktualizacja może potrwać nawet do kilku tygodni, zanim odświeżony wygląd pojawi się na wszystkich urządzeniach. Jeżeli wszystko wygląda po staremu musisz uzbroić się w cierpliwość.

 

Fot. własne, CyberRescue

Źródło: materiał prasowy CyberRescue


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *