Zespół projektantów Ubuntu prosi o wsparcie użytkowników

17-06-2013, 21:59

Twórcy Ubuntu chcą się dowiedzieć, jak właściwie użytkownicy korzystają z systemu. Nie za późno?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeszcze przez tydzień na stronie projektu Ubuntu będzie można wesprzeć projekt, informując o tym, w jaki sposób wykorzystujemy ekran wyszukiwania systemu (tzw. Dash). Od materiałów nadsyłanych przez użytkowników zależeć może dalszy rozwój popularnej dystrybucji Linuksa.

Ekran wyszukiwania Unity

Ekran wyszukiwania Unity

Nie za późno na pytania?

Środowisko graficzne Unity wraz z wyszukiwarką jest dostępne w Ubuntu już od dawna, więc na pierwszy rzut oka prośba o pomoc ze strony projektantów wydaje się mocno spóźniona. Warto mimo wszystko pamiętać, że dopiero na początku roku oficjalnie ogłoszono rozwój mobilnych wydań systemu, których kluczowym elementem jest właśnie wyszukiwarka.

Również w biurkowym wydaniu Ubuntu ekran główny będzie pełnił coraz większą liczbę funkcji. Wspomniana wyszukiwarka do tej pory prezentowała m.in. pliki z dysku lokalnego czy utwory ze sklepów z muzyką. W przyszłości ma być natomiast znacznie bardziej dopasowana do gustu konkretnego internauty (również dzięki zbieraniu informacji o upodobaniach użytkowników w chmurze).

Ubuntu nie śledzi

Sonda
Korzystasz z Ubuntu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W związku z nowościami w wyszukiwarce wielu użytkowników było zaniepokojonych faktem, że wszystkie wpisywane zapytania będą przesyłane do serwerów Canonical. W praktyce jednak widać, że na razie producent Ubuntu nie zdecydował się na wbudowanie w wyszukiwarkę Unity żadnych "tylnych drzwi", które umożliwiałyby śledzenie aktywności użytkowników - chociażby na potrzeby ulepszania usługi.

Użytkownicy Ubuntu, którzy chcą wesprzeć rozwój systemu, mogą nagrać swoją aktywność związaną z wykorzystaniem wyszukiwarki. Całość musi jednak spełniać kilka warunków (m.in. długość materiału), a szczegółowe informacje na ten temat umieszczono w osobnym dokumencie.


Źródło: OMG Ubuntu


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.