Zegarek Samsunga na Androidzie z baterią do 24 godzin? Czy to wiele zmienia?

02-09-2013, 15:17

W czasie weekendu w sieci pojawiły się zdjęcia zegarka Samsung Galaxy Gear, ale pojawiają się też głosy, że to tylko zdjęcia prototypu. Są też nowe informacje o cechach technicznych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Od początku tego roku fani nowych technologii czekają na jakiś super-zegarek o funkcjach smartfona. Podobno produkt tego typu ma dostarczyć Apple, Microsoft, Google, ale wszystkich gigantów może wyprzedzić Samsung, który ma pokazać urządzenie Galaxy Gear w tym tygodniu. 

W ubiegły piątek wspominaliśmy o wyciekach na temat Galaxy Gear. Według AmongTech urządzenie ma posiadać m.in. 2,5-calowy ekran, dwurdzeniowy procesor, kamerę, akcelerometr, 1 GB RAM i 6 lub 8 GB pamięci. 

Bateria do 24 godzin?

To nie koniec wycieków. Wczoraj VentureBeat opublikował zdjęcia, które rzekomo przedstawiają urządzenie Samsunga. Poniżej jedno z nich, a więcej znajdziecie w tekście pt. This is Samsung’s Galaxy Gear smartwatch. A blocky health tracker with a camera.

zdjęcie

Nie wygląda to zbyt pięknie...

VentureBeat potwierdza część wcześniejszych informacji na temat specyfikacji urządzenia. Ma ono posiadać kamerę 4 MP i głośniki w pasku. Ma być zintegrowane z serwisami społecznościowymi i wyposażone w aplikacje do monitorowania stanu zdrowia (m.in. liczby kroków, pulsu). Może reagować na komendy głosowe.

Żywotność baterii ma według VentureBeat wynosić 10 godzin lub więcej, w zależności od użytkowania.

Sonda
Wycieki dotyczące Galaxy Gear przedstawiają urządzenie...
  • lepsze niż się spodziewałem
  • mniej atrakcyjne niż się spodziewałem
  • takie, jakiego się spodziewałem
wyniki  komentarze

Spokojnie, to może być prototyp

Informacjom VentureBeat częściowo zaprzecza GigaOM, który twierdzi, że opublikowane zdjęcia nie przedstawiają końcowego modelu Galaxy Gear, ale jeden z prototypów. GigaOM wspomina o żywotności baterii do 24 godzin, ale z zastrzeżeniem, że intensywne użytkowanie urządzenia może tę żywotność obniżyć nawet do wspomnianych 10 godzin.

Ponadto z doniesień GigaOM wynika, że urządzenie nie będzie miało przeglądarki, a łączenie z internetem oraz instalowanie aplikacji będzie odbywało się pośrednio przez smartfona. Galaxy Gear może służyć nie tylko do zadań internetowych, ale również do rozmów telefonicznych.

Czytaj także: Apple stara się o znak "iWatch". Plotki o zegarku się sprawdzają?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.