Zdalnie sterowane żarówki z własnym adresem IP (wideo)

19-05-2011, 19:11

Inteligentne domy to coraz bliższa perspektywa, w której realizacji z pewnością pomoże ekspansja wydajnych smartfonów i tabletów.

Niedawno informowaliśmy o robocie, który został stworzony, by pomagać ludziom w sytuacjach kryzysowych. Urządzenia domowe sterowane z poziomu smartfona czy tabletu wkrótce prawdopodobnie nie będą robiły na nikim wrażenia.

>>Czytaj także: 13-latek przesłuchany przez Secret Service za wpis na Facebooku

Sonda
Inteligentne domy to nieunikniona przyszłość?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Firma XNP ogłosiła ostatnio, że zamierza wprowadzić na rynek żarówki wyposażone w technologię GreenChip, która pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem przez internet.

Jak łatwo się domyślić, nowoczesnych rozwiązań wbudowanych we wspomniane żarówki jest znacznie więcej. Oferują one między innymi możliwość zmiany poziomu jasności, a także koloru światła. Do tego wysyłają innym urządzeniom informacje o swoim stanie pracy.

Komunikacja z urządzeniami odbywa się za pomocą kontrolera sieci bezprzewodowej 2,4 GHz w standardzie IEEE 802.15.4, a sterować można nimi nie tylko z poziomu komputera. Obsłużymy je również smartfonem czy nawet z poziomu telewizora, który może automatycznie regulować oświetlenie zależnie od oglądanej scenerii. 

Przy całej swojej innowacyjności żarówki stworzone przez XNP są również bardzo oszczędne. Ich sterowniki wymagają jedynie 10 mW mocy, natomiast komunikacja przez Wi-Fi to kolejne 17 mA prądu.

>>Czytaj także: Chmurowa usługa muzyczna od Apple odegra utwory bez czekania


Źródło: NXP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy