Zapraszamy na wykład Richarda Stallmana w Warszawie

PATRONAT MEDIALNY 06-03-2013, 10:11

13 marca 2013 o godzinie 12:00 Richard Stallman poprowadzi wykład w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Tematem wykładu będzie "Wolne społeczeństwo cyfrowe", podczas którego Stallman podzieli się swoimi refleksjami nad pytaniem o dobre i złe strony cyfrowego uczestnictwa w kulturze.

Program wizyty Richarda Stallmana w Polsce.

13 marca odbędzie się cykl spotkań w Warszawie:

  • 12:00 - 14:00 - wykład na Politechnice Warszawskiej; sala: Gmach Główny - Mała Aula
  • 14:00 - konferencja prasowa, tylko dla mediów; Gmach Starej Kotłowni, sala nr 4
  • 18:00 - spotkanie w Centrum Cyfrowym

14 marca - wyjazd do Krakowa, na Studencki Festiwal Informatyczny, który zaprosił Stallmana i sfinansował jego przylot do Polski.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w wykładzie oraz spotkaniu dyskusyjnym organizatorzy planują uruchomienie streamingu z wydarzenia.

Szczegóły dotyczące wizyty Richarda Stallmana w Polsce oraz rejestracja na wykład na stronie:

www.rms2013.pl

Dr Richard Stallman zapoczątkował ruch wolnego oprogramowania w roku 1983 i rozpoczął rozwijanie systemu operacyjnego GNU (www.gnu.org) w roku 1984. GNU jest wolnym oprogramowaniem: każdemu wolno je kopiować i rozpowszechniać zarówno ze zmianami, jak i bez. System GNU/Linux, czyli system operacyjny GNU z dodanym Linuksem, jest dziś używany na dziesiątkach milionów komputerów.

Stallman otrzymał nagrodę ACM imienia Grace Hopper, stypendium Fundacji MacArthur, Nagrodę Pioniera od Electronic Frontier Foundation, Nagrodę Takeda za „Ulepszenia Społeczno-Ekonomiczne”, a także kilka honorowych doktoratów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wykładytag Richard Stallmantag patronat DItag GNU
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy