Zapraszamy na konferencję TMT.AllThings 13 Warsaw

PATRONAT MEDIALNY 27-09-2013, 12:14

Przez ostatnie 20 lat internet połączył miliardy ludzi i komputerów, zmieniając sposób, w jaki żyjemy, komunikujemy się, pracujemy. Obieg informacji, doświadczeń, emocji nigdy nie był szybszy. Ale to dopiero początek. 99% urządzeń, obiektów i miejsc, z których na co dzień korzystamy, nie jest jeszcze włączonych w globalną sieć. Podłączenie ich do internetu, zdaniem wielu ekspertów, zrewolucjonizuje zarówno świat konsumentów, jak i biznesu większego i mniejszego. Inni eksperci mówią o Wielkim Bracie.

TMT.AllThings

Jedno jest pewne. Nowe usługi, usprawnione procesy, nieoczekiwane innowacje we wszystkich dziedzinach gospodarki i nauki, nowe zawody, nowe miejsca pracy. Big Data, bogactwo nowej wiedzy z połączonych źródeł informacji, pokłady nowej informacji z czujników, mierników, przedmiotów, obiektów i miejsc. Biometria, telemetria, semantic web, sztuczna inteligencja, uczące się domy, środki transportu czy... lekarze, firmy farmaceutyczne, szkoły i - miejmy nadzieję - administracja publiczna.

To, co jest również pewne, to to, że znowu zaczniemy liczyć się z czasem. Czasem przesyłu danych, ich organizacji i przetwarzania, archiwizacji, ochrony, czasem dostępu do danych. Począwszy od cyfrowych zdjęć i filmów naszej rodziny, a na danych o stanie zdrowia (w Polsce od 2014 r.), stylu życia i konsumpcji (sprzedaż detaliczna, inteligentne liczniki, czujniki), miejscu przebywania, stanie procesów biznesowych, logistycznych, przemysłowych skończywszy. 

Kluczowe będzie też przydzielanie i odbieranie praw dostępu do naszych danych, sprawdzanie poprawności zbieranych danych czy ochrona prywatności obywateli, tajemnicy handlowej i narodowej, a także relacje międzynarodowe skoro większość dostawców infrastruktury i usług "w chmurze" podlega służbom kilku zachodnich krajów.

Można śmiało powiedzieć, że właśnie zaczyna się nowy etap rozwoju cywilizacji - Internet Wszechrzeczy ze wszystkimi konsekwencjami dla nauki, gospodarki, życia i pracy. Możemy dokonać wielkich rzeczy. Możemy też stworzyć system kontroli i zniewolenia. We wszystkich możliwych scenariuszach ktoś zarobi wielkie pieniądze. Witamy w przyszłości, witamy w XXI wieku.

New Europe Events we współpracy z Partnerami zaprasza na konferencję TMT.AllThings'13 Warsaw już 24 października 2013 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Kto powinien uczestniczyć w konferencji?

  • kadra zarządzająca (menedżerowie, zarządy) firm z sektora TMT,
  • menedżerowie i specjaliści ds. strategii rozwoju z dużych firm poszukujący innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych,
  • firmy z branż produkcyjnej/przemysłowej, logistycznej, usługowych i handlowe, które będą głównymi beneficjentami nowego trendu,
  • przedsiębiorcy rynku internetowego i mobilnego,
  • przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, liderzy opinii, analitycy, dziennikarze i konsultanci.

AGENDA:

www.tmtevents.pl/konferencja-tmt_allthings_2013_warszawa-3.html

REJESTRACJA:

www.tmtevents.pl/konferencja-tmt_allthings_2013_warszawa-6.html


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag TMT.AllThingstag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031