Zapłać ile chcesz za książkę Cory'ego Doctorowa

23-10-2014, 15:03

Zbiór esejów Cory'ego Doctorowa o życiu w internecie można do niedzieli kupić za dowolną kwotę w zestawie z innymi e-bookami.

Dziennik Internautów dość często pisał o tym, że ludzie są gotowi płacić za kulturę w internecie, jeśli cena jest dostosowana do ich możliwości. Dlatego właśnie w internecie już nieraz sprawdził się model zapłać-ile-chcesz. Może się wydawać, że przy zastosowaniu tego modelu ludzie wezmą wszystko za darmo albo wpłacą śmieszne kwoty (np. 1 zł). W praktyce wcale tak nie jest. Ludzie płacą, jeśli uważają dzieło za wartościowe. 

Kolejną sprzedaż tego typu uruchomiła Fundacja Nowoczesna Polska z serwisem BookRage z okazji trzeciej edycji Konferencji CopyCamp. 

Do 26 września na stronie Bookrage.org dostępny jest specjalny pakiet e-booków, w którym znajduje się m.in. zbiór krótkich esejów Cory'ego Doctorowa. Doctorow to jeden z najbardziej poczytnych pisarzy science-fiction, ale znany jest także jako błyskotliwy krytyk nowych technologii. Uważa się go za głos internetowej generacji. W książce pt. Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku dzieli się własnymi rozterkami, lekturami i doświadczeniami, pomagając czytelnikom zrozumieć nową rzeczywistość.

Kupując pakiet książek na BookRage, możecie nie tylko zdecydować o cenie, ale również o podziale swoich pieniędzy. Część kwoty możecie przeznaczyć dla autora, część dla Fundacji Nowoczesna Polska, część dla BookRage. Możecie nawet przeznaczyć całą kwotę dla jednego z tych podmiotów. 

zrzut

Kwota minimalna to 1 zł, ale niektórzy ludzie wpłacali nawet po 150 zł. W chwili pisania tego tekstu średnia wpłata wynosi ponad 15 zł. To ciekawe, bo przecież Dziennik Internautów dziś właśnie pisał o tym, że zdaniem internautów 15 zł to optymalna cena za e-booki (zob. tekst o badaniu czytelnictwa przeprowadzonym na zlecenie Legimi). Ciekawe. 

Kupując pakiet książek w BookRage, można ściągnąć każdą z książek w formatach ePub, Mobi i PDF, bez żadnych mechanizmów DRM.

Chcesz zobaczyć Doctorowa na żywo? 

Na koniec warto wspomnieć o wydarzeniu CopyCamp, któremu towarzyszy sprzedaż tego pakietu. Odbędzie się ono 6-7 listopada 2014 w warszawskim kinie Praha. Gośćmi specjalnymi będą Cory Doctorow i Birgitta Jónsdóttir (islandzka poetka i posłanka do parlamentu, gdzie zajmuje się kwestiami związanymi z wolnością informacji). Wzięcie udziału w wydarzeniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Szczegóły na stronie CopyCampu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930