Zainstaluj czerwcowe aktualizacje od Adobe

13-06-2015, 22:26

Podobnie jak Microsoft, w mijającym tygodniu Adobe opublikował aktualizacje zabezpieczeń, skupiając się tym razem na wciąż popularnej wtyczce do przeglądarek Flash Player i środowisku uruchomieniowym AIR.

Biuletyn oznaczony jako APSB15-11 likwiduje 13 luk w Adobe Flash Playerze i wieloplatformowym środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Najpoważniejsze z nich pozwalają atakującemu na zdalne uruchomienie kodu i przejęcie kontroli nad podatnym systemem. Występują na różnych platformach, choć - jak zwykle - najbardziej zagrożeni są użytkownicy Windowsa i OS X.

Poniżej można zobaczyć ranking ważności aktualizacji udostępnionych przez Adobe:

Ranking ważności aktualizacji udostępnionych przez Adobe

Zgodnie z zaleceniami producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” (których w tym zestawieniu akurat nie ma) można poczekać nawet miesiąc, ponieważ firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem usuwanych podatności. „Trójki” instalujemy według własnego uznania.

Aby sprawdzić, z jakiej wersji wtyczki korzystamy i czy w ogóle mamy ją zainstalowaną, warto odwiedzić stronę Adobe Flash Player. Wtyczkę można następnie zaktualizować na stronie Adobe Flash Player Distribution - wtedy producent nie podsunie nam żadnych potencjalnie niechcianych dodatków, takich jak np. McAfee Security Scan Plus.

Czytaj także: Czerwcowe biuletyny Microsoftu - co trzeba o nich wiedzieć


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy