YouTube: zobacz najlepsze filmy, które trafią do muzeum (wideo)

23-09-2010, 08:35

125 najlepszych filmów zgłoszonych do konkursu YouTube Play wybrała Fundacja Guggenheima. Niektóre z nich zostaną pokazane w muzeum. Dzięki serwisom takim, jak YouTube, już nie raz udało się pokazać, że amatorzy potrafią robić prawdziwą sztukę.

Konkurs YouTube Play ruszył przed wakacjami. Jego celem było pokazanie, że kamery internetowe, komórki i dostępne oprogramowanie przyczyniły się do powstania czegoś w rodzaju "filmu internetowego", bardzo odmiennego od produkcji telewizyjnych i kinowych.

Google postanowiła wspierać taką formę sztuki dzięki współpracy z Fundacją Guggenheima. Ta organizacja non-profit, założona jeszcze w 1937 r., zajmuje się fundowaniem muzeów, gromadzeniem i badaniem sztuki współczesnej.

Do konkursu można było zgłaszać prace stworzone w ciągu ostatnich 2 lat. Różni twórcy przesłali ponad 23 tys. filmów z 91 krajów. Fundacja Guggenheima wybrała 125 najlepszych.

>>> Czytaj: Zbiory małopolskich muzeów trafią do sieci

Wśród finałowych filmów znalazły się produkcje studentów, artystów wideo, filmowców, kompozytorów, programistów gier wideo, ale także amerykańskiej mistrzyni szachów, kabaretu, szwedzkiej grupy rockowej, południowafrykańskiego zespołu hiphopowego i australisjkiego producenta muzyki elektronicznej.

Teraz zadaniem jury jest teraz wybranie 20 filmów, które zostaną pokazane na specjalnej prezentacji w muzeum Guggenheima 21 października. Potem filmy wybrane przez jury będzie można obejrzeć w muzeum Guggenheima w Nowym Jorku od 22 do 24 października oraz w muzeach Guggenheima w Bilbao, Berlinie i Wenecji. Oczywiście można je obejrzeć także na stronie YouTube Play.

Poniżej jeden z konkursowych filmów, będący ciekawą ilustracją jednego skojarzenia:


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy