YouTube zmienia wygląd kanałów. Nie wszystkim się spodobają

05-02-2013, 15:48

Nowy wygląd kanałów na YouTube z pewnością nie ucieszy posiadaczy bardziej rozbudowanych profili...

Na blogu YouTube poinformowano o wprowadzeniu nowości w wyglądzie kanałów. Będą one w przyszłości znacznie bardziej przypominały konta na Google+, co jest zresztą charakterystyczne również dla innych usług wyszukiwarkowego giganta.

Profil iJustine...

Nowy wygląd kanałów na YouTube

Po przejściu na nowy układ kanału na stronie głównej prezentowany jest teraz widok złożony z "obrazu w tle", a także zdjęcia profilowego. Jest to więc kolejny krok w stronę integracji YouTube'a z serwisem Google+, ale również istotna zmiana dla osób, które mocno modyfikowały wygląd swojego profilu w usłudze.

Nie wszyscy się ucieszą

Sonda
Podoba Ci się nowy wygląd kanałów na YouTube?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Nowości bez wątpienia przypadną więc do gustu nowym użytkownikom, którzy w kilka chwil będą mogli dostosować wygląd swojego profilu. Niestety jednocześnie jest to krok wstecz dla internautów, którzy włożyli sporo pracy w przygotowanie unikalnych grafik dla własnego kanału - będą oni musieli zwyczajnie dopasować się do nowych wytycznych narzuconych przez wyszukiwarkowego giganta.

Już teraz nowości można znaleźć m.in. na profilach: DeStorm, EpicMealTime, SORTED, MysteryGuitarMan, LOUD czy Geek & Sundry. Po przejściu na dowolny z nich pojawia się jedna myśl: coraz trudniej odróżnić YouTube od Google+. I na tym bez wątpienia zależy koncernowi z Mountain View.


Źródło: YouTube
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy