YouTube pozwoli zarobić każdemu

26-08-2009, 10:18

Teraz każdy użytkownik YouTube, którego film stanie się popularny, będzie mógł dostać część przychodów z reklam wyświetlanych obok tego filmu. Serwis poinformował o rozszerzeniu swojego programu partnerskiego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Program partnerski YouTube został uruchomiony w roku 2007. Skierowany był do najbardziej płodnych i popularnych twórców filmów. Dla zdecydowanej większości użytkowników YouTube nie miał znaczenia.

Program okazjonalnie był rozciągany na twórców pojedynczych filmów, które zdobyły dużą oglądalność. Zazwyczaj jednak, jeśli film "zwykłego użytkownika" nagle stawał się popularny, to twórca nic z tego nie miał. Teraz może się to zmienić.

YouTube: Przykładowe zaproszenie do monetyzacji
fot. YouTube Biz Blog - YouTube: Przykładowe zaproszenie do monetyzacji

Przedstawiciele YT poinformowali na blogu YouTube Biz Blog o poszerzeniu programu partnerskiego. Kiedy jakiś film zanotuje wiele odsłon, YouTube może zaprosić jego autora do udziału w programie. Filmy do programu będą wybierane na podstawie różnych kryteriów, takich jak liczba wyświetleń, "wirusowość" filmu oraz zgodność z warunkami korzystania z serwisu YT.

Osoby zaproszone do programu otrzymają e-mail i zobaczą wiadomość "Enable Revenue Sharing" na stronie z filmem oraz w kilku innych miejscach na swoim koncie. Po zaakceptowaniu zaproszenia część przychodów z reklam będzie trafiała konto Google AdSense. Jeśli użytkownik nie ma takiego konta, to będzie miał okazję je założyć.

Użytkownicy, którzy otrzymają takie indywidualne zaproszenia, nie dostaną pieniędzy za reklamy wyświetlane przy innych opublikowanych przez nich filmach. Początkowo rozszerzony program partnerski będzie dostępny jedynie dla użytkowników z USA.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.