YouTube pozwoli na oglądanie offline w aplikacji mobilnej

18-09-2013, 15:24

YouTube długo wzbraniał się przed umożliwieniem pobierania filmów. Teraz zapowiada oglądanie offline, ale bez reklam się nie obejdzie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


YouTube zawsze wymagał połączenia z internetem w celu oglądania filmów. Co prawda, są sposoby na pobranie filmów z YouTube, ale sam serwis nigdy tego nie ułatwiał. Co więcej, próbował walczyć m.in. z serwisami konwertującymi nagrania z YouTube do formatu MP3.

Wczoraj na blogu YouTube dla twórców i partnerów ogłoszono zapowiedź wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji mobilnej. Użytkownicy będą mogli "dodać pliki wideo na swoje urządzenie, by oglądać je w krótkim okresie, gdy połączenie z internetem jest niedostępne". Nowa funkcja ma być dostępna w listopadzie.

Sonda
Zdarzało Ci się pobierać filmy z YouTube?
  • tak, wiele razy
  • tylko kilka razy
  • nie
wyniki  komentarze

Blog YouTube nie podaje więcej informacji na temat nowej funkcji, ale Peter Kafka  AllThingsD twierdzi, że wie nieco więcej. Według niego filmy będzie można pobrać na okres 48 godzin, bezpłatnie, ale z reklamami. Kafka zauważa też, że to posunięcie YouTube może mieć znaczenie dla gadżetu, jakim jest Google Chromecast.

Na nowej funkcji mogą zyskać wszyscy. Użytkownicy, bo dostaną bardziej elastyczną usługę. Twórcy i YouTube mogą liczyć na większą oglądalność zarówno filmów, jak i reklam. Możliwe, że reklamy dostępne offline będą nowością w ofercie reklamowej. Można się też domyślać, że Google będzie dawać twórcom wybór co do tego, czy ich film będzie można zapamiętać na urządzeniu. Szczegóły poznamy wkrótce.

Czytaj także: Google złośliwie blokuje aplikację YouTube dla Windows Phone?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideotag reklamytag Googletag aplikacje mobilne
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.