YouTube chce gościć na nowoczesnych gadżetach

10-01-2012, 17:15

Większą widownię serwisowi YouTube mają zapewnić nowoczesne gadżety, które będą zoptymalizowane pod kątem przeglądania wideo - poinformowało szefostwo witryny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Chcemy, by nasi widzowie spędzali więcej czasu w serwisie YouTube - powiedział w rozmowie z agencją Reuters Robert Kyncl, wiceprezes ds. materiałów partnerskich w witrynie YouTube. Urządzenia tego typu można bez trudu odnaleźć chociażby na targach CES w Las Vegas.

Czytaj także: W listopadzie wideo w sieci oglądało 1,2 mld ludzi

Kyncl zauważa, że by odnieść większy sukces, witryna z filmami musi się stać istotniejszą częścią życia internautów. Obecnie każdego miesiąca serwis YouTube odwiedza ponad 800 milionów internautów z całego świata.

- Dużo zyskujemy na tym, co robią obecnie firmy przygotowujące elektronikę konsumencką, często wbudowując w nie dostęp do internetu - przyznaje Kyncl. - Pozwala to nam dostać się bezpośrednio przed naszych klientów.

Już teraz na świecie dostępnych jest około 350 milionów urządzeń przenośnych, jak tablety, smartfony czy telewizory, które są w stanie obsłużyć witrynę wideo od wyszukiwarkowego giganta. Jak informowaliśmy niedawno, również konsole do gier są coraz częściej wykorzystywane do przeglądania rozrywkowych materiałów pobieranych z sieci, także z serwisu YouTube.

Czytaj także: Wideo na konsolach coraz popularniejsze


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.