YourPerfectDress zwycięzcą Startup Weekend Warsaw #3

PATRONAT MEDIALNY 18-07-2012, 20:14

Podczas 3. edycji Startup Weekend Warsaw atmosfera była gorąca, a praca - wytężona. Stworzone ad hoc projekty zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Powstały idee rozwiązujące różnorodne problemy. Co do jednego wszyscy byli zgodni - ten weekend był w 100% produktywny.

Startup Weekend Warsaw #3
fot. - Startup Weekend Warsaw #3
Zwycięski projekt, YourPerfectDress, to innowacyjna platforma pozwalająca na perfekcyjne dopasowanie zamawianych przez internet strojów. Pomysł skierowany jest głównie do kobiet, które – według wyliczeń IMRG – zwracają około 40% ubrań z uwagi na ich brak dostosowania do własnego rozmiaru, a 70% w ogóle rezygnuje z zakupu. YourPerfectDress pobiera od użytkowników dane o wymiarach, na podstawie których określa model sylwetki i automatycznie prezentuje najodpowiedniejsze stroje. Nie spodziewaliśmy się wygranej, ale jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Wykorzystamy ją najlepiej, jak będziemy umieli – deklaruje Zofia Ostoja Starzycka, pomysłodawczyni YourPerfectDress.

Startup Weekend Warsaw #3
fot. - Startup Weekend Warsaw #3
Jak uznali jurorzy, pomysł przedstawiony przez YourPerfectDress górował nad pozostałymi przede wszystkim bezpośrednim przełożeniem na potencjalnie istniejącą aplikację. Główne kryteria wyboru najlepszego startupu, jakimi sędziowie się kierowali, to ocena użyteczności dla klienta, zaprezentowany model biznesowy, dynamika ewolucji projektu od powstania pomysłu aż po jego prezentację oraz realną funkcjonalność, która rozwiązuje istniejący problem. YourPerfectDress odpowiada na problem niedopasowanych zakupów internetowych, co jest o tyle przyszłościową kwestią, że ich natężenie istotnie wzrasta.

Startup Weekend Warsaw #3
fot. - Startup Weekend Warsaw #3
Partnerem strategicznym minionej edycji wydarzenia był T-Mobile, którego przedstawiciele wsparli sferę organizacyjną StartUp Weekend Warsaw 2012. Przez wszystkie dni przedstawiciele operatora  obserwowali prace od koncepcji po realizację i byli do dyspozycji uczestników spotkania. W piątek wieczorem zobaczyłem kilkadziesiąt luźnych pomysłów, a już po dwóch dobach co najmniej kilka zalążków dochodowych biznesów. Atmosfera panująca podczas tego weekendu wytężonej pracy była inspirująca i energetyzująca – podsumował wydarzenie Jakub Weber z Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Startup Weekend Warsaw #3
fot. - Startup Weekend Warsaw #3
T-Mobile reprezentowane było również w jury SWWAW#3 dzięki obecności Jakuba Proboli, Kierownika Działu Innowacyjności operatora T-Mobile. Nie mamy wątpliwości, że w wielu uczestnikach SWWAW drzemie prawdziwy potencjał, tak jak w ich projektach. Jednak wypracowana w weekend formuła YourPerfectDress to pomysł, który ma potencjał w przełożeniu na rynek – relacjonuje Kuba Probola. – Oczywiście, potrzebny jest mu biznesowy szlif, czyli dopracowanie koncepcji od strony biznesowej i technicznej, ale bez wątpienia ma dużą szansę na powodzenie.

Startup Weekend Warsaw #3
fot. - Startup Weekend Warsaw #3
Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej, który również był w jury, zgadza się z Probolą: Pozostałe pomysły były równie innowacyjne i godne uwagi, jednak YourPerfectDress odpowiada na realną potrzebę w 100%, oferując gotowe i przemyślane rozwiązanie. Odnosząc się do decyzji jurorów, Żuk dodaje: Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia w postaci wyboru pomiędzy zwycięzcami a zdobywcami drugiego miejsca, twórcami pomysłu na aplikację sMARTEN, która wspiera networking podczas podróży. Obydwie prezentacje i idee były niestandardowe, więc o naszym wyborze musiały zadecydować drobne kwestie, potencjalnie warunkujące bezpośrednie przełożenie pomysłu na rynek. 

StartUp Weekend Warsaw 2012 odbył się w dniach 13–15 lipca. Młodzi przedsiębiorcy spotkali się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4, aby dzień i noc kreować własny, unikalny pomysł na biznes.

Zobacz także fotogalerię DI na Facebooku - Warsaw Startup Weekend 3


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy