Yammer oficjalnie w rękach Microsoftu. Trafi do pakietu Office?

26-06-2012, 12:30

Przejęcie Yammera podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie kochanej przez użytkowników technologii, której potrzebuje biznes - powiedział dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami usługa Yammer trafiła w ręce koncernu z Redmond. Microsoft potwierdził na swojej stronie, że za nowy nabytek musiał zapłacić aż 1,2 miliarda dolarów.

- Yammer doda najwyższej klasy biznesową sieć społecznościową do rosnącego portfolio uzupełniających się usług chmurowych Microsoftu - powiedział Steve Ballmer. Amerykański koncern nie chce jednak ujawniać, jaki dokładnie los czeka Yammera.

Warto przypomnieć, że Yammer jest swego rodzaju Facebookiem dla firm. Pracownicy mogą dzięki niemu dyskutować wewnątrz firmy na temat aktualnych wydarzeń oraz prowadzonych projektów, bez konieczności używania mniej wygodnych e-maili. 

Zawsze chcieli być czymś wielkim

- Kiedy uruchomiliśmy Yammera cztery lata temu, zdecydowaliśmy, że chcemy robić wielkie rzeczy - mówi obecny dyrektor generalny usługi David Sacks. - Mieliśmy wizję tego, jak sieci społecznościowe mogą zmienić sposób, w jaki pracujemy. Dołączenie do Microsoftu pozwoli przyśpieszyć tę wizję i dać nam dostęp do nowych technologii.

Usługa, która pozwala na wygodne dyskutowanie i koordynowanie pracy, może wkrótce stać się jednym z modułów pakietu biurowego Office od Microsoftu bądź jego webowej wersji Office 365. Już teraz z Yammera korzysta ponad 3 miliony użytkowników, co jednak ważniejsze, wspomaga się nim ponad 80% firm z rankingu Fortune 500.

Czytaj także: Microsoft zrezygnował z przejęcia Nokii


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy