Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Yahoo znika, a Barack Obama dostaje ofertę pracy. Przegląd e-biznes - 11.01.2017

11-01-2017, 07:32

W dzisiejszym przeglądzie e-sklepy krytykują planowany zakaz handlu w niedziele, Elon Musk pokazuje, po co firmom Twitter, choć samemu Twitterowi przepowiadana jest niewesoła przyszłość... i wiele więcej.

  • Elon Musk uczy obsługi klienta. Klient zgłosił na Twitterze problem blokowania stacji ładowania pojazdów Tesla przez już naładowane i pozostawione przez właścicieli samochody. "Zajmiemy się tym", odpisał Musk i po 6 dniach wprowadzono nowe rozwiązanie techniczne. O szczegółach pisze Justin Bariso w INC.com.
  • Nie będzie już Yahoo. Firma zostanie w większości sprzedana Verizon za kwotę 4,8 mld dol., zaś pozostała część (ta, która ma 16% udziałów w chińskim potentacie e-handlu, firmie Alibaba) zmieni nazwę na Altaba. Z Altabą pożegna się dotychczasowa szefowa, Marissa Meyer. Czy obejmie stanowisko w Verizon? Więcej informacji i rozważań w tekście Business Insider.
  • ARP Games, spółka córka Agencji Rozwoju Przemysłu, uruchomiła konkurs dla początkujących twórców gier wideo. Po pierwszym etapie finaliści otrzymają dotację do 20 tys. zł na zakup sprzętu, oprogramowania, szkolenia branżowe oraz wynajem pokoju do pracy (w akceleratorze w Cieszynie).
  • Inwestorzy doceniają sztuczną inteligencję. Pochodzący ze Seattle startup Mighty AI (znamienna nazwa, dawniej Spare5), zajmujący się procesami uczenia sztucznej inteligencji, pozyskał 14 mln dol. finansowania m.in. od Intela, Accenture i Google Ventures. Więcej szczegółów podaje VentureBeat.
  • Rumuński startup Vector, produkujący inteligentne zegarki, został po 10 miesiącach oficjalnej działalności kupiony przez dużego dostawcę “elektroniki ubieralnej”, firmę Fitbit. Kwota transakcji nie jest znana. Jak dowiedział się Techcrunch, Fitbit wchłonie wschodnioeuropejską markę.
  • W amerykańskich (i nie tylko) mediach szeroko omawiany jest temat objęcia przez ustępującego prezydenta Baracka Obamę funkcji “President of Playlists” w Spotify. Żart czy dalsza ścieżka kariery? Jako jeden z pierwszych nad tematem pochylił się Mashable.
  • Za udowadnianie, że gry wideo mogą łączyć elementy wszystkich dziedzin sztuki (i nie tylko), Paszport Polityki w nowej kategorii "Kultura cyfrowa" otrzymał Michał Staniszewski, współtwórca Studio Plastic i gry "Bound". Nominowani byli także Piotr Iwanicki oraz 11 BIT Studios (materiał prasowy Polityki).
  • James Paine w Inc. nie ma złudzeń: za 5 lat będzie po Twitterze. Bardzo ciekawa analiza, dlaczego “ulubione medium 45. prezydenta Ameryki” może nie dotrwać do końca jego kadencji.
  • Fintech w modzie. Jak informuje Puls Biznesu, PwC pomoże 13 polskim startupom zajmującym się rozwiązaniami dla sektora finansowego w ramach programu PwC Startup Collider. O tym, jak będzie to działać, można przeczytać w materiale Anny Bełcik.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data