Yahoo kupiło usługę założoną przez 15-latka za 30 milionów dolarów

25-03-2013, 16:18

Założyciel usługi Summly ma obecnie tylko 17 lat, jednak już teraz jest milionerem. Jego mobilny projekt trafił właśnie w ręce Yahoo.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nick D'Aloisio zaczął rozwijać mobilną aplikację do agregowania treści Summly, gdy miał zaledwie 15 lat. Dziś będąc już 17-latkiem, bez wątpienia może mówić o gigantycznym sukcesie, za którym stoją również olbrzymie pieniądze.

Summly

Aplikacja Summly dla iPhone'a

Spersonalizowane informacje

Summly skanuje sieć w poszukiwaniu interesujących artykułów i wykorzystuje własny algorytm do prezentowania tych najciekawszych. Yahoo poinformowało, że kupiło usługę, która wkrótce ma zostać zamknięta, jednak jej mechanizmy zostaną wykorzystane w innych narzędziach. Według AllThingsD przejęcie kosztowało firmę kierowaną przez Marissę Mayer niemal 30 milionów dolarów.

Warto zauważyć, że Summly już wcześniej zebrało 1,53 miliona dolarów od wielu inwestorów (m.in. twórcy Zyngi, Ashtona Kutchera, Wendy Murdoch czy Yoko Ono). Niemal od początku powstawania projektu nie mógł on więc narzekać na brak zainteresowania.

Programista od najmłodszych lat

Sonda
Czytasz wiadomości na urządzeniu mobilnym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W całej historii najciekawsza jest jednak prawdopodobnie osoba założyciela usługi. D'Aloisio sam nauczył się programowania, choć gdy startował App Store miał zaledwie 12 lat. Zaczął od usługi Trimit, która konwertowała artykuły w krótkie 140-znakowe wiadomości, którymi ludzie chętnie dzielili się na Twitterze.

Gdy młody przedsiębiorca zauważył, że zainteresowanie spersonalizowanymi informacjami jest bardzo duże, rozpoczął prace nad Summly. Efekty - jak widać - są zaskakująco dobre, choć łączna liczba pobrań narzędzia nigdy nie przekroczyła 500 tysięcy. Mobilna usługa na razie nie generowała również żadnych przychodów, stąd przeniesienie jej mechanizmów do innych aplikacji wydaje się dobrym posunięciem.


Źródło: Yahoo Blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.