Xbox wyprzedził w listopadzie Wii oraz PlayStation

05-12-2011, 19:25

W ubiegłym miesiącu sprzedanych mogło zostać nawet 1,44 miliona konsol Xbox 360 - poinformował analityk Michael Pachter.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W liście do inwestorów Pachter zwrócił uwagę na zdecydowaną przewagę konsoli Microsoftu nad konkurentami. Co jednak najważniejsze, wkrótce może się ona jeszcze powiększyć.

Czytaj także: Xbox powiększa swoje udziały w rynku konsol

Według wyliczeń analityka w listopadzie do klientów trafiło aż 1,44 miliona nowych konsol Xbox 360. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazło się Nintendo Wii (1,05 miliona), a dopiero na trzecim PlayStation 3 ze sprzedażą na poziomie 750 tysięcy.

Warto zwrócić tutaj na olbrzymią przewagę konsoli Microsoftu, która wynosi około 400 tysięcy sprzedanych urządzeń więcej niż Nintendo i to tylko w skali jednego miesiąca. Gigant z Redmond, chwaląc się dużą sprzedażą w tak zwany Czarny Piątek (ang. Black Friday), poinformował również, że także kontroler Kinect cieszy się wciąż niezwykle dużą popularnością (750 tysięcy urządzeń sprzedanych w ciągu doby na terenie USA).

Nowa wersja Xboksa może zostać udostępniona już w styczniu i będzie sprzedawana w dwóch wariantach. Droższy model ma oferować aż sześciordzeniowy procesor, 2 GB pamięci operacyjnej, wbudowany dysk twardy, a także wydajne GPU stworzone przez AMD. Niewiele później, bo już w lutym, Sony może zdradzić więcej szczegółów na temat swojego PlayStation 4.

Czytaj także: Microsoft stawia na telewizję w Xbox 360


Następny artykuł » zamknij

Sony skupi się na smartfonach

Źródło: CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Xboxtag Wiitag Sonytag Playstationtag Nintendotag Microsofttag konsole
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.