Wytwórnie filmowe usuwają polskie wersje zwiastunów z YouTube

LISTY CZYTELNIKÓW 19-07-2010, 14:37
Listy Czytelników

Zagraniczne wytwórnie filmowe tak mocno przejęły się walką o prawa autorskie, że zaczęły blokować polskie wersje zwiastunów w internecie, traktując je jako nieuprawnione przeróbki oryginalnych materiałów - poinformował redakcję Dziennika Internautów jeden z Czytelników.

W liście od Sławomira Wilka, który w ubiegłym tygodniu dotarł do DI, czytamy:

W pewnym serwisie, z którym współpracuję, umieszczane są zwiastuny filmowe pochodządze z serwisu YouTube. Są to głównie zwiastuny w polskiej wersji językowej, z nałożonymi napisami lub głosem lektora, zamieszczane obok opisów filmów granych premierowo w polskich kinach. Przeglądając archiwum strony, zauważyłem, że wiele zwiastunów nie odtwarza się, a zamiast filmu pojawia się komunikat "Ten film jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez (i tu nazwa wytwórni filmowej)".

>> Czytaj także: Grozili swojej firmie za... swój film

Po dokładniejszym przyjrzeniu się sprawie okazało się, że w ten sposób potraktowana została większość polskich wersji zwiastunów filmowych, które umieściliśmy w naszym serwisie, a które zostały umieszczone w serwisie YouTube przez polskich dystrybutorów.

Na pięćdziesiąt filmów które przejrzałem, a które miały w Polsce premierę w latach 2007-2008, aż trzydzieści siedem posiadało zwiastun zablokowany przez wytwórnię filmową. Sprawa dotyczy tytułów wprowadzanych do polskich kin przez wszystkich dystrybutorów bez wyjątku, bez znaczenia, czy była to produkcja amerykańska czy europejska. Wytwórnie filmowe zagalopowały się w walce z piractwem internetowym i zaczęły zwalczać własne materiały promocyjne.

Więcej szczegółów autor listu zamieścił na swoim blogu w artykule pt. Wytwórnie filmowe usuwają polskie wersje zwiastunów z serwisu Youtube.


UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wideo onlinetag prawo autorskietag filmy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031