Wytańcz wiadomość w webowym teledysku OK Go

28-07-2011, 13:16

Firma Google udostępniła projekt muzyczny HTML5 pt. All is Not Lost. Pozwala on na wklejenie do teledysku własnej wiadomości, która zostanie odtańczona przez tancerzy z zespołu Pilobolus.

All is Not Lost zostało zbudowane w HTML5 z myślą o przeglądarce Google Chrome. Różne ujęcia są pokazywane w różnych oknach przeglądarki, które poruszają się, zmieniają kształt i kolejność w trakcie utworu. Dzięki technologii canvas, wbudowanej w HTML5, filmy są pokazywane w synchronizacji z muzyką.

Zespół i tancerze Pilobolus zostali sfilmowani spod przezroczystej podłogi, zatańczone przez nich figury tworzą litery, a z nich powstają słowa wiadomości.

>>> Czytaj: Twórcy Firefoksa zrobią system operacyjny

Muzykę do projektu dostarczył zespół OK Go znany z kreatywnych teledysków, takich jak Here It Goes Again, gdzie wykorzystano kilkanaście bieżni automatycznych, czy This Too Shall Pass, w którym motywem przewodnim są niecodzienne maszyny Rube Goldberga.

All Is Not Lost najlepiej oglądać w przeglądarce Chrome, wchodząc na stronę allisnotlo.st. Osoby zainteresowane projektem od strony technicznej mogą zajrzeć na Google Code Blog.

Nie jest to pierwsze przygotowane przez Google widowisko dla przeglądarki. W maju udostępniono ciekawe interaktywne dzieło wizualno-muzyczne pt. 3 Dreams of Black.

Poniżej teledysk All is Not Lost w formie filmowej. Artyści zachęcają oczywiście do obejrzenia tej "webowej" wersji.

>>> Czytaj: Google poleca widowisko 3D w przeglądarce


Źródło: Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy