Wystartował konkurs „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie”

07-09-2015, 14:01

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie” objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać wyposażenie szkolnych sal informatycznych w sprzęt komputerowy.

- Internet stał się naszą codziennością i korzystają z niego coraz młodsi Polacy. Tym ważniejsze staje się zatem uczenie ich mądrego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci – mówi Karolina Malewicz, Brand Manager Grupy WP, koordynator przedsięwzięcia.

Projekt edukacyjny Grupy WP kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w internecie. Pierwszy jego etap polega na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej (według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej). Natomiast drugi to rozwiązanie zadania konkursowego, które ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

Akcja, skierowana do uczniów klas czwartych państwowych szkół podstawowych, wystartowała 1 września 2015 r. – w pierwszym dniu nowego roku szkolnego – i trwać będzie do 31 grudnia. Do organizatora tylko w pierwszym dniu akcji spłynęło kilkanaście zgłoszeń. Dwie szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety z klawiaturą przystosowane do nauki w szkole. Dodatkowo wyposażone zostanie także stanowisko pracy nauczyciela.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na dedykowanej projektowi stronie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag uczniowietag szkołytag konkursytag e-mail
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy