Wyrok śmierci dla irańskiego programisty

19-01-2012, 20:21

Saeed Malekpour z Iranu został skazany na śmierć za "obrażanie świętości islamu" - poinformował brytyjski "The Guardian".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Malekpoura oskarżono o rozwijanie stron pornograficznych, choć według jego późniejszych zeznań nie miał on z nimi żadnego związku. Programista tłumaczy, że przygotował po prostu narzędzie do publikowania zdjęć, które później było wykorzystywane bez jego wiedzy.

Czytaj także: Stuxnet miał kilku kuzynów

Mieszkający w Kanadzie Malekpour został aresztowany podczas wizyty w Iranie już w 2008 roku, a później spędził rok w więzieniu bez postawionych mu zarzutów. W liście, który opublikowała witryna Persian2English, programista ujawnia szczegóły przesłuchania.

- Duża część moich zeznań była składana pod presją, fizycznymi i psychologicznymi torturami - napisał Malekpour. - Grozili mi i mojej rodzinie, a także składali fałszywe obietnice, że po złożeniu zmyślonych zeznań natychmiast mnie uwolnią, niezależnie od postanowienia sądu.

Iran, który miał w planach nawet stworzenie swojego własnego internetu, podtrzymał dziś wyrok skazujący dla programisty, który może zostać wykonany w najbliższych dniach. John Baird z kanadyjskiego MSZ napisał w związku z tym oświadczenie, gdzie potępia decyzję tamtejszego sądu. Jak jednak zauważa, nie jest to niestety jedyny przypadek tego typu w Iranie.

Czytaj także: Iran stoi za atakiem na Holandię?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.