Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wynagrodzenia kierowników w 2009 roku

21-06-2010, 11:05

Mediana wynagrodzenia podstawowego kierowników ogółem w 2009 roku wyniosła 4262 PLN brutto – wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach kierowniczych w 2009 roku”, przygotowanego przez Sedlak & Sedlak. Zarządzający zespołami od 2 do 10 pracowników zarabiali 4050 PLN. Warszawiacy zarabiali o ponad 2000 PLN więcej.

Zarobki kierowników
fot. - Zarobki kierowników
Najwyższe wynagrodzenia wypłacono w 2009 roku kierownikom pracującym w Warszawie (7800 PLN). Zarabiali blisko dwukrotnie więcej niż osoby na tym samym szczeblu w Białymstoku (4000 PLN). Ponad 5000 PLN zarobili menedżerowie w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. W pozostałych miastach zarobki kierowników mieściły się w przedziale 4000-5000 PLN.

>> Czytaj też: Obniżyli prezesowi Oracle wynagrodzenie do 1 dolara

Sonda
Czy kierownicy innych miast niż Warszawa powinni zarabiać więcej?
  • Tak
  • Nie
  • Wynagrodzenia nie powinny zależeć od miasta
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Na wysokość wynagrodzeń menedżerów wpływał poziom i rodzaj zdobytego przez nich wykształcenia. Najniższe zarobki (3200 PLN brutto) otrzymywały osoby z wykształceniem zawodowym. Płace menedżerów, którzy ukończyli zawodową szkołę średnią, wyniosły 3700 PLN i były o ok. 9% wyższe niż wynagrodzenia osób na tym samym szczeblu z wykształceniem średnim ogólnokształcącym.

Zarobki kierowników w różnych dziedzinach
fot. - Zarobki kierowników w różnych dziedzinach
Większymi zarobkami mogli pochwalić się kierownicy z wykształceniem wyższym. Poziom ich płac różnił się jednak w zależności od profilu ukończonych studiów. Najniższe wynagrodzenia otrzymywali absolwenci kierunków pedagogicznych (4000 PLN) i rolniczych (4900 PLN). Najwyższe zarobki osiągały osoby po studiach technicznych związanych z elektroniką i informatyką (7000 PLN).

Pensje kierowników, którzy ukończyli studia podyplomowe, osiągnęły poziom 6000 PLN. Zarobki absolwentów studiów doktoranckich wyniosły 6500 PLN. Najwyższe płace otrzymywali kierownicy posiadający dyplom MBA (9500 PLN).

>> Czytaj też: Ile zarabiają decydenci w Telekomunikacji Polskiej?

Raport jest podsumowaniem analiz wynagrodzeń na stanowiskach kierowniczych, przeprowadzonych w ramach Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2009. W obliczeniach uwzględniono wynagrodzenia 17 721 pracowników zatrudnionych na 40 stanowiskach kierowniczych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: wynagrodzenia.pl