Wykradziono informacje na temat użytkowników PlayStation Network

27-04-2011, 11:05

Choć od ataków minęło już kilka dni, niektóre usługi sieciowe Sony wciąż nie działają.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku kwietnia Sony zawarło ugodę z hakerem konsol PlayStation 3. Korporacja z pewnością liczyła więc na odrobinę spokoju po fali krytyki, jaka spłynęła na na nią po "szarganiu pasjonata".

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów

Sonda
Będą kolejne ataki na usługi od Sony?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tymczasem zamiast załagodzenia sytuacji doszło do ataku cyberprzestępców na usługę PlayStation Network umożliwiającą rozgrywki przez sieć i obecnie wiemy już, że było to jedno z największych naruszeń zabezpieczeń w historii japońskiego producenta.

Podejrzenia w pierwszej kolejności padły na grupę haktywistów Anonymous, jednak szybko wydali oni oświadczenie zatytułowane "Choć tym razem, to jednak nie my". Na końcu, jak zwykle krytycznie, przedstawiciele grupy kwitują: Sony jest po prostu niekompetentne.

Choć po kilku dniach od włamania, pracownicy konsolowego giganta wciąż analizują sytuację, wiadomo już, że wyciekły między innymi informacje dotyczące imion i nazwisk, adresów, państw, dat urodzenia, jak również pytania pomocnicze, które używane są do resetowania haseł w PSN.

Największe obawy wzbudzała jednak możliwość wycieku danych dotyczących kart kredytowych ponad 70 milionów użytkowników PlayStation Network. Sony na razie nie potwierdza takiego scenariusza, jednak jednocześnie zaleca dużą ostrożność. Użytkownicy posiadający konto w usłudze Sony mimo wszystko powinni profilaktycznie zmienić hasła, z którymi dzielili się z producentem.

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko


Następny artykuł » zamknij

DEMONS dla bezpieczeństwa

Źródło: PlayStation Blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.