Wyjątkowo długi czas ładowania nowego iPada?

18-03-2012, 20:39

Nawet 18 godzin może zająć ładowanie nowego iPada, jeśli w tym samym czasie będziemy korzystać z urządzenia - donosi serwis "Netbook News". Na szczęście, jeśli tablet jest w stanie spoczynku, proces ten przebiega znacznie sprawniej.

Jest jedna cecha nowego iPada, o której fani urządzenia nie chcą wspominać - stwierdza serwis Netbook News. Problem ma stanowić bateria, która jednocześnie często była jednak oceniana bardzo pozytywnie.

Czytaj także: Nvidia powątpiewa w szybkość nowego iPada

Ekran Retina nowego iPada, ale również szybszy procesor oraz układ LTE, są bardzo łakome na energię. Jak zauważył serwis Gizmodo, najnowszy tablet od firmy Apple może się pochwalić akumulatorkiem aż o 70% większej pojemności niż w przypadku iPada 2. Zgromadzenie większej ilości energii wymaga jednak również dodatkowego czasu.

Pełne ładowanie nowego iPada może trwać nawet 18 godzin, jeśli w międzyczasie będziemy korzystali z urządzenia - poinformował Netbook News. Zanim jednak zaczniemy się doszukiwać poważnych usterek, warto zauważyć, że tablet pozostawiony w stanie spoczynku powinien uzupełnić zapasy energii już w ciągu 7-8 godzin. To wciąż znacznie więcej niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń, jednak jest to cena, jaką trzeba zapłacić za wysokiej jakości ekran.

Warto przypomnieć, że niedawno Samsungowi nie udało się zablokować sprzedaży iPadów w Holandii. Oba koncerny prowadzą między sobą wojnę patentową już od dość dawna, co jest o tyle ciekawe, że firma Apple korzysta z wielu podzespołów koreańskiego przedsiębiorstwa przy budowie własnych tabletów. Wszystkie ekrany Retina dla nowego iPada pochodzą na przykład z fabryk Samsunga.

Czytaj także: Zamówili nowego iPada jako pierwsi, ale będą musieli poczekać


Źródło: Netbook News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy