Wygraj wejściówkę na polsko-niemiecki Startup Weekend

PATRONAT MEDIALNY 06-09-2011, 16:27

Ruszyła rejestracja na pierwszy polsko-niemiecki Startup Weekend, który odbędzie się 28-30 października w Szczecinie. Wydarzenie to zgromadzi młodych przedsiębiorców i specjalistów IT, którzy przy wsparciu międzynarodowych mentorów będą tworzyć innowacyjne projekty internetowe. Dla zainteresowanych mamy jedną wejściówkę do wygrania. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz jak zdobyć wejściówkę poniżej.

Startup Weekend Szczecin

Startup Weekend to 3-dniowe warsztaty dla osób zainteresowanych stworzeniem e-biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, Paweł Chudziński z Point Nine Capital, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator oraz Alex Farcet ze Startupbootcamp. 

Celem tych 54-godzinnych warsztatów jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów (programisty, grafika czy marketingowca) oraz zweryfikowanie, co rynek myśli o naszym projekcie - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, która jest jednym z organizatorów spotkania. 

Właśnie ruszyła rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do końca września można kupić bilety z dużą zniżką na stronie www.startupweekend.pl. Organizatorzy - Fundacja Netcamp i Startup Foundation - przewidują około 100 uczestników głównie z Polski i Niemiec: programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startup Bootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekend pojadą na miesiąc do Hiszpanii, gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend, pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Przez cały czas mogą konsultować się z mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl

Jak zdobyć bezpłatną wejściówkę na Startup Weekend w Szczecinie

Dziennik Internautów, jako patron medialny Startup Weekend Szczecin, ma do rozdania jedną bezpłatną wejściówkę. Osoby zainteresowane jej zdobyciem prosimy o:

  1. Podzielenie się linkiem do tej publikacji w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Twitter, G+, Blip, Flaker).
  2. Następnie w komentarzu pod tym artykułem lub wpisem o wydarzeniu na tablicy DI na Facebooku podaj link do swojego wpisu i napisz w kilku słowach, co chciał(a)byś stworzyć podczas SW.

Konkurs trwa 7 dni, czyli komentarze z linkami do wpisu i opisem pomysłu na projekt można zostawiać do 12 września 2011. Spośród najciekawszych odpowiedzi wybrany zostanie zwycięzca, którego ogłosimy najpóźniej do północy 14 września br.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031