Wyciekły tysiące haseł użytkowników Twittera

09-05-2012, 10:45

W sieci pojawiła się baza zawierająca tysiące haseł użytkowników Twittera, jednak do włamania nie przyznała się żadna ze znanych grup haktywistycznych - poinformował CNET. Na razie nie wiadomo również, kiedy tego typu informacje wyciekły z mikroblogowego giganta.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Określenie dokładnej skali wycieku utrudnia fakt, że duża część informacji w bazie danych się powtarza (zob. CNETThousands of Twitter passwords exposed). Niektóre z haseł mają być również nieaktualne.

Czytaj także: Twitter aktualizuje swoją stronę mobilną

- Obecnie badamy sytuację - zapewnił w rozmowie z CNET rzecznik Twittera Robert Weeks. - W międzyczasie wysłaliśmy informacje z prośbą o reset hasła do użytkowników, którzy mogli paść ofiarami wycieku

Internauci, którzy wykorzystują hasło Twittera również w innych usługach i zaobserwowali nietypową aktywność na swoim koncie, powinni postępować zgodnie z instrukcją odzyskiwania profilu. Warto jednak przypomnieć, że w przypadku najbardziej kluczowych dla nas aplikacji internetowych powinniśmy stosować unikalne hasała.

Wyciek haseł około 30 tysięcy użytkowników Twittera jako pierwszy dostrzegł autor bloga Airdemon.net, choć wciąż nie wiadomo, kto opublikował bazę i z jakiego powodu. Warto przypomnieć jednak, że w ubiegłym miesiącu przedstawiciele mikroblogowej witryny zapowiedzieli walkę ze spamerami na drodze prawnej. Do tej pory po prostu blokowano niepożądane aplikacje.

Czytaj także: Twitter ułatwi odkrywanie ciekawych wiadomości


Źródło: CNET, Airdemon.net


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.