Wyciek danych z serwerów Nokii

30-08-2011, 15:49

Fiński producent telefonów przyznał się do "incydentu", wskutek którego hakerzy zdobyli informacje na temat użytkowników.

Nokia zaprezentowała niedawno nowe urządzenia z Symbianem, jednak dopiero reakcja rynku na smartfony z Windows Phone 7 Mango pokaże, czy firma zdoła powrócić do czasów dawnej świetności.

>>Czytaj także: Samsung zaprezentuje smartfony z Bada 2.0

Sonda
Nokia dostatecznie dba o bezpieczeństwo użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tymczasem fiński producent otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony hakerów. Witryny Nokii dla deweloperów (developer.nokia.com) zostały wyłączone po tym, jak włamano się na nie, wykorzystując metodę SQL injection - poinformowała firma.

Obecnie internautom odwiedzającym witryny prezentowany jest komunikat informujący o wydarzeniu. W wyniku incydentu doszło do wycieku różnego rodzaju informacji, w tym głównie adresów e-mail należących do zarejestrowanych w usłudze deweloperów. Więcej informacji włamywacze zdołali uzyskać na temat 7 procent użytkowników posiadających profile publiczne (daty urodzin, adresy witryn domowych czy numery komunikatorów).

Warto zauważyć, że w ręce cyberprzestępców nie dostały się żadne poufne dane, jak hasła czy numery kart kredytowych. Nokia zapewnia dodatkowo, że problem dotyczy tylko forum dla deweloperów, a inne usługi nie ucierpiały podczas niedawnego incydentu.

>>Czytaj także: Apple zatrudniło hakera, który łamał zabezpieczenia iPhone'ów


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy