Współtwórczyni VMware w zarządzie firmy Google

13-01-2012, 13:11

Diane Greene, znana z prac nad narzędziem VMware, dołączyła do zarządu firmy Google - poinformował kalifornijski gigant.

56-letnia Greene dodatkowo będzie zasiadała również w komitecie ds. audytu wyszukiwarkowego giganta - poinformował Google.

Czytaj także: Google i LG mogą współpracować przy tworzeniu usługi telewizyjnej

Z obecności w zarządzie kalifornijskiej firmy zrezygnował w 2009 roku Arthur Levinson, a zdaniem agencji Reuters Greene wypełni po nim lukę. Podobnie jak kiedyś Eric Schmidt, Levinson zasiada obecnie w radzie nadzorczej firmy Apple, a zatem odejście z wyszukiwarkowego giganta miało być umotywowane "blokadą dyrekcji".

Współtwórczyni VMware jest dziesiątym członkiem zarządu firmy Google. W 1998 roku rozpoczęła tworzenie korporacji zajmującej się przede wszystkim oprogramowaniem do wirtualizacji, gdzie przez pierwsze dziesięć lat była również dyrektorką generalną.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku szef VMware zapewniał, iż pecety wkrótce staną się reliktem przeszłości. Tym, co obserwujemy w erze chmur, są nie setki milionów, ale miliardy nowych użytkowników i urządzeń, które wkroczą do gry - mówił Paul Martiz. - Trzy lata temu ponad 95% urządzeń podłączonych do internetu było pecetami. Za trzy lata ta liczba będzie pewnie mniejsza niż 20%.

Czytaj także: Google i Microsoft chcą mieć swoje Siri


Następny artykuł » zamknij

EMI pozywa Irlandię

Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy