Wrocław: 40 komputerów w rękach policji

27-08-2007, 00:38

23 sierpnia br. na celowniku policji znaleźli się wrocławianie udostępniający pliki w internecie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W akcji skierowanej przeciwko "piractwu w sieci" wzięło udział 45 policjantów z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z komisariatów Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zabezpieczyli 40 komputerów oraz serwer umożliwiający wymianę plików. Z doniesień policji wynika, że zabezpieczony sprzęt służył do udostępniania bez zgody wydawców i producentów ponad 100 tysięcy plików muzycznych, 2500 filmów oraz 250 programów komputerowych.

Policja twierdzi, że działalność właścicieli wspomnianych komputerów naraziła właścicieli praw autorskich na szkodę około 3,5 miliona złotych. W komunikacie prasowym nie podano jednak na jakich zasadach oparte zostały powyższe szacunki.

Z informacji policji wynika, że właścicielom zarekwirowanego sprzętu, z którego udostępniano pliki w internecie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.