Wojna systemów trwa: Co Microsoft usunął z Ubuntu?

29-04-2013, 18:17

Od Microsoftu trudno oczekiwać sympatii dla Linuksa, jednak wydaje się, że koncern z Redmond bardzo dokładnie śledzi konkurenta.

Ubuntu jest rozpowszechniane za darmo, jednak domyślnie w systemie nie znajdziemy żadnego własnościowego oprogramowania. Okazuje się, że bardzo dbają o to również konkurenci.

Unity

Microsoft usuwa ikonę z Ubuntu

Sonda
Popierasz działania Microsoftu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważył blog OMG Ubuntu, Microsoft "poprosił" niedawno o usunięcie z Ubuntu... ikony Skype'a. Okazuje się, że plik graficzny darmowego narzędzia przeszkadzał koncernowi z Redmond. Internauci już wcześniej obawiali się o to, że gdy Microsoft przejmie znany komunikator głosowy, jego wsparcie dla Linuksa może się błyskawicznie pogorszyć.

- Po tym jak przyjrzeliśmy się zgłoszeniu, wygląda na to, że w ogóle nie wykorzystujemy tej grafiki w systemie - czytamy na stronie zgłoszenia LaunchPad.net. - Ikonka była pobierania bezpośrednio z pakietu .deb Microsoftu, więc nie wykorzystywaliśmy jej domyślnie w systemie.

Mimo wszystko plik skype.png usunięto z pakietu Unity dostępnego w Ubuntu, a także wersji systemu z innymi środowiskami graficznymi (m.in. Lubuntu, Kubuntu oraz Ubuntu Kylin). W związku z tym, że grafika nie była wykorzystywana w systemie, dla użytkowników właściwie nie oznacza to żadnych zmian. Ta historia dobrze pokazuje jednak, że Microsoft dokładnie śledzi znaną dystrybucję Linuksa i wykorzystuje nawet drobną okazję, by nieco uprzykrzyć życie jego twórcom.


Źródło: OMG Ubuntu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wojna systemówtag Windowstag Ubuntutag Skypetag Microsofttag Kubuntu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy