Włoska policja zatrzymała kilku członków Anonymous

05-07-2011, 16:34

Policja z Włoch przyznaje, że choć internetowa siatka Anonymous jest bardzo rozbudowana, jej członkowie "nie są zbyt techniczni".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Anonymous zajęte jest obecnie akcją AntiSec, jednak włamywanie się do coraz większej ilości witryn nie mogło pozostawać bez reakcji ze strony organów ścigania.

>>Czytaj także: Anonymou pogrozili palcem Apple

Sonda
Anonymous składa się z tzw. script kiddies?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwis TechEye poinformował, że włoska policja zatrzymała trzy osoby, które mają należeć do grupy Anonymous

Jak mówi rzecznik tamtejszej policji: Ze wszystkich grup hakerskich Anonymous jest największa, jednak jednocześnie składa się z najmniej technicznych ludzi. Właśnie dlatego władze nie mają zbyt dużych obaw, jeśli chodzi o zagrożenie ze strony członków organizacji.

Przedstawiciel policji dodaje również, że duża część członków Anonymous po prostu posługuje się oprogramowaniem pobranym z internetu i nie korzysta nawet z najbardziej podstawowych metod ukrywania swojego adresu IP.

Jeden z obecnych członków Anonymous (wcześniej należący do LulzSec) powiedział niedawno, że celem działań grupy jest zwrócenie uwagi na korupcję, cenzurę i nadużycia. Jednocześnie przyznał, że niektóre z włamań dokonywane były tylko dla żartu.

>>Czytaj także: Czołowy haker LulzSec: Chcemy zwrócić uwagę na korupcję, cenzurę i nadużyciaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.