Wkrótce wszyscy będziemy chodzić w okularach? Microsoft też chce stworzyć własne

07-04-2013, 21:23

Do niedawna wydawało się, że Google Glass to bardzo futurystyczny produkt. Okazuje się jednak, że już w najbliższych kwartałach może się stać bardzo popularny.

Google Glass mają być sprzedawane już w najbliższych kwartałach, a według analityka Briana White'a Microsoft zaprezentuje podobne urządzenie już w następnym roku. Czy to początek fali komputerów, które zakładamy na siebie?

Google Glass

Okulary Google Glass (fot. Google).

Google Glass i gadżety od Apple'a w tym roku

Największe technologiczne koncerny wydają się być skupione na rewolucyjnych gadżetach, które mogą niedługo zalać rynek. Okulary Google Glass wyświetlające informacje na temat otaczającej nas rzeczywistości czy zegarek z pełnoprawnym systemem operacyjnym już od jakiegoś czasu nie są tylko fikcją znaną z futurystycznych filmów.

White nie ograniczył się jednak wyłącznie do prognoz związanych z nowymi urządzeniami Microsoftu. Jego zdaniem jeszcze w tym roku Apple udostępni również swój zegarek czy zestaw telewizyjny, o którym przeczytać mogliśmy na przykład w biografii Steve'a Jobsa. Szczegóły dotyczące tego typu gadżetów miały pochodzić z rozmów z azjatyckimi dostawcami części. 

Wszyscy będziemy nosili komputery?

Sonda
Kupisz Google Glass?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wydaje się, że plany technologicznych gigantów mogą pokrzyżować jedynie użytkownicy niezadowoleni z nowych gadżetów. Prezentacja okularów Google Glass wywołała wiele kontrowersji, bo urządzenie umożliwia ciągłe rejestrowanie obrazu czy wykonywanie zdjęć, a to w niektórych lokalach nie jest akceptowalne.

Inteligentny zegarek, który łączyłby się z telefonem, wydaje się znacznie bardziej akceptowalny w społeczeństwie, jednak nie wiadomo, jak rozwiązany zostanie problem częstego ładowania tego typu gadżetu - mało kto marzy o konieczności podłączania do ładowarki kolejnego urządzenia. Jednego można być jednak pewnym: jeśli Microsoft, Google i Apple wspólnie idą w którymś kierunku, świat bez wątpienia bardziej lub mniej odważnie podąży za nimi.


Źródło: Apple Insider
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy