Windows Phone w 2012 r. najpierw jako Tango, potem Apollo

29-12-2011, 11:16

Mobilny system Microsoftu może być najpierw dostosowany do tańszych urządzeń, a pod koniec 2012 pojawi się razem z "supertelefonami" i być może zostanie ujednolicony z systemem Windows dla komputerów PC - takie wnioski można wyciągnąć z grafiki opublikowanej przez serwis WMPoweruser, która podobno pochodzi z wycieku.

WMPoweruser twierdzi, że dotarł do "mapy drogowej" systemu Windows Phone, czyli do dokumentu opisującego plany wydań tego systemu, zob. Leaked Windows Phone Roadmap gives us a peek into the future.

Z grafiki wynika, że kolejna wersja mobilnego systemu Microsoftu będzie nosiła nazwę "Tango" i zostanie wydana w drugim kwartale 2012 r. Mapa drogowa mówi, że z tym systemem mają się pojawić "produkty w najlepszych cenach". Prawdopodobnie oznacza to przystosowanie systemu do telefonów z niższej półki. Informacje te potwierdza Mary Jo Foley z serwisu ZDNet. Według jej źródeł Tango nie będzie "dużą aktualizacją" i będzie to wersja nastawiona na rozwijające się rynki, takie jak Chiny (zob. ZDNet, Detangling the Windows Phone Tango talk).

Czytaj: Ponad 50 tys. aplikacji w Windows Phone Marketplace

W czwartym kwartale 2012 roku (zapewne przed świętami) ma się pojawić Windows Phone "Apollo", a wraz z nim "supertelefony" (superphones) i funkcje biznesowe. Trudno powiedzieć, co należy rozumieć pod znajdującym się w mapie drogowej pojęciem "superphones". Być może chodzi o urządzenia z dwurdzeniowymi procesorami lub wspierającymi technologię LTE. Jeśli tak, to znaczy, że Microsoft znów będzie nieco spóźniony. A może chodzi o coś innego?

Ciekawą teorię na temat słowa "superphones" przedstawia Asa Dotzler, deweloper znany z zaangażowania w tworzenie Firefoksa. Jego zdaniem w roku 2012 Microsoft po prostu zunifikuje swoje systemy. Możliwe, że jądro NT zostanie wykorzystane w Windows Phone, co będzie wiązało się z większymi wymaganiami sprzętowymi, ale sprawi, że możliwe będzie tworzenie aplikacji dla bardzo różnych urządzeń. Microsoft będzie mógł w jeszcze większym stopniu wykorzystać interfejs Metro. Możliwe, że Apollo i Windows 8 zostaną wydane niemal w tym samym czasie (zob. Asa Dotzler, What's Next for Windows Phone).

Czytaj: Windows Phone 8 już w czerwcu?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031