Windows Phone Marketplace z 40 tys. aplikacjami

18-11-2011, 17:58

Mający nieco ponad rok sklep z aplikacjami dla Windows Phone'a przekroczył kolejną istotną granicę.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wygląda na to, że deweloperzy uwierzyli w zapewnienia Microsoftu o planach stworzenia ekosystemu, który skalą dorównywałby iOS oraz Androidowi. O rosnącej popularności sklepu z aplikacjami dla mobilnej platformy przygotowywanej przez Redmond, poinformował serwis Pocketnow.

Czytaj także: Samsung Galaxy S II dostanie oficjalną aktualizację do Androida 4.0

Windows Phone Marketplace dostępne od zaledwie 13 miesięcy, może się już pochwalić ponad 40 tysiącami dostępnych do instalacji narzędzi. Choć jak zauważają analitycy, nie jest to w żaden sposób miarą jakości dostępnych programów, bez wątpienia świadczy o "zdrowym wzroście" platformy Microsoftu.

Każdego miesiąca przybywa średnio 3,1 tysiąca aplikacji dla Windows Phone'a i jest to tempo, jakim Marketplace może się pochwalić już od dość dawna. Dla porównania, niedawno informowano, że w Android Markecie opublikowano już łącznie ponad pół miliarda aplikacji (z tego około 37% skasowano). Lepiej pod tym względem wypadło App Store, do którego dopuszczono już ponad 600 tysięcy narzędzi (skasowano 24% z nich).

Zwiększająca się liczba aplikacji dla Windows Phone'a
fot. - Zwiększająca się liczba aplikacji dla Windows Phone'a
W przypadku sklepu Microsoftu usuniętych miało zostać tylko 17% narzędzi, a jak podaje BGR "deweloperzy wciąż eksplorują potencjał" sklepu Microsoftu. Niedawno korporacja z Redmond informowała na swoim blogu, że wciąż musi walczyć z bałaganem w Marketplace. Część deweloperów, by zdobyć uwagę użytkowników, publikuje wiele niemal identycznych narzędzi pod różnymi nazwami.

Czytaj także: Inwestorzy zgodzili się na przejecie MotoroliSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.