Windows 8 pobrany ponad 500 tys. razy w niecałą dobę

15-09-2011, 09:32

Poglądowa wersja systemu cieszy się bardzo dużą popularnością i jest dostępna do pobrania za darmo dla wszystkich internautów.

Steve Ballmer ogłosił, że Windows 8 Preview zostało w ciągu niecałych 24 godzin od zaprezentowania pobrane przez internautów ponad 500 tysięcy razy. Przyznał jednocześnie, że Microsoft czeka jeszcze wiele pracy nad nowym systemem.

Czytaj także: Windows 8 z wbudowaną obsługą Xbox Live

Sonda
Przetestujesz deweloperską wersję Windows 8?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dyrektor generalny giganta z Redmond powiedział, że o ile główna część systemu jest już niemal gotowa, tak obecnie prace skupiają się na wsparciu Windowsa dla nowych platform. To nie będzie Intel lub ARM - powiedział Ballmer. - To będzie Intel i ARM.

Nowy Windows ma być według zapewnień również krokiem w kierunku lepszego wykorzystania innowacyjnych technologii. Na liście nowości nie może zatem zabraknąć wsparcia dla szeroko rozumianych usług chmurowych, a także nowych platform. Nie chodzi o to, żeby robić coś innego, lecz by na nowo wyobrazić sobie Windowsa - dodał następca Billa Gatesa.

Warto dla porównania przypomnieć, że Mac OS X Lion sprzedał się w pierwszej dobie w ponad milionie kopii. W przypadku Windowsa mamy jednak do czynienia z systemem w wersji poglądowej, która choć dostępna jest za darmo, posiada bardzo ograniczoną funkcjonalność, a także jest przepełniona błędami. Użytkownicy, którzy chcą przetestować nowy interfejs Windowsa, mogą pobrać ze strony Microsoftu jedną z trzech wersji Preview.

Czytaj także: Windows 8 uruchomi aplikacje z Windows Phone?


Źródło: WinRumors, BUILD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy