Windows 8 obsłuży USB 3.0

23-08-2011, 11:06

Microsoft przewiduje, że w najbliższych latach liczba tego typu urządzeń znacznie wzrośnie.

Niedawno informowaliśmy, że Windows 8 wyposażony będzie w sklep z aplikacjami, natomiast teraz gigant z Redmond wspomniał także o pracach nad wsparciem standardu USB 3.0.

>>Czytaj także: Microsoft rozda smartfony z Windows Phone programistom webOS

Sonda
Korzystasz z urządzeń podłączanych przez USB?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na swoim blogu Microsoft poinformował o prognozach, według których do 2015 roku wszystkie nowe pecety będą obsługiwały standard USB 3.0. Do tego czasu ma być już także sprzedanych ponad 2 miliardy urządzeń, które w pełni wykorzystają możliwości szybkiego interfejsu.

Warto zauważyć, że od czasu pojawienia się pierwszy raz wsparcia dla USB 1.1 w Windows 95 OSR2, jego rozwój następował ewolucyjnie. Tym razem Microsoft zdecydował się jednak na stworzenie osobnego stosu dla USB 3.0, który będzie kontrolował nowe urządzenia. Zadanie nie było łatwe, bo system musi sobie poradzić z rozróżnieniem sprzętów podłączanych przez interfejs USB, których szacunkowo wyprodukowano już ponad 10 miliardów.

Microsoft Research stworzył w tym celu m.in. specjalne narzędzie Zing, które generowało kod diagramów Visio, ale także wybrał ponad 1000 różnego rodzaju urządzeń do testów obsługi USB. Według korporacji z Redmond w ten sposób można się upewnić, że ponad 90 procent sprzętu USB będzie współpracowało z Windowsem, a dla reszty odpowiednie sterowniki mają zostać udostępnione przez Windows Update.

>>Czytaj także: Bing dla Androida z interfejsem Metro UI


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy