Windows 8 już w sierpniu 2012?

26-10-2011, 17:51

Finalna wersja Windowsa 8 może zostać udostępniona już w najbliższe wakacje - dowiedział się serwis Tom's Hardware.

Według przecieków, do których dotarł Tom's Hardware, wydanie beta Windowsa 8 może zostać zaprezentowane już podczas targów CES 2012, które odbędą się w styczniu.

Czytaj także: Najbliższe lata na tabletach należą do iOS oraz Androida

Microsoft prawdopodobnie za jednym zamachem planuje również otworzyć sklep internetowy WinStore Beta. Doniesienia wskazują także na zmniejszenie odstępów między wydawaniem kolejnych wersji systemu operacyjnego. Windows 9 miałby się pojawić już pod koniec 2014 roku.

Biorąc pod uwagę, że Windows XP udostępniony ponad 10 lat temu wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością, skrócenie cyklu wydawniczego może zostać chłodno przyjęte przez użytkowników. Warto jednak zauważyć, że plany Microsoftu są bardzo napięte.

W sierpniu 2012 roku, obok finalnej wersji Windowsa i kolejnego sklepu internetowego, zaprezentowany miałby zostać również Windows Phone 8 oraz Xbox App Store. Pierwsza beta Windowsa 9 może się pojawić już na CES 2014, a nieco później, w połowie tego samego roku - Internet Explorer z numerem 12.

Microsoft nie chciał komentować wycieku, jednak nawet biorąc pod uwagę, że są to rzeczywiste plany giganta z Redmond, w przeszłości podczas prac nad Windowsem nie brakowało opóźnień. Z pewnością rozwój Windowsa 9 będzie także w dużej mierze zależał od tego, jak przyjęta zostanie poprzednia wersja systemu.

Czytaj także: Windows 7 najpopularniejszy na pecetach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Xboxtag Windows 8tag Windows 7tag Windowstag plotkitag planytag Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy