Windows 8 i Android w jednym urządzeniu Asusa - wideo

04-06-2013, 15:18

Urządzenie mające Androida i Windowsa 8 na pokładzie zostało zaprezentowane przez Asusa na targach Computex 2013. Teoretycznie może ono zastępować tablet, laptop, a nawet komputer stacjonarny.

Pierwszą firmą, która zwróciła na siebie uwagę przy okazji targów Computex 2013, był Acer, który zaprezentował Iconię W3 - pierwszy 8-calowy tablet z Windowsem 8. Rozmiary Iconii oraz opcjonalna klawiatura czynią z niej urządzenie dość wszechstronne.

Wczoraj Asus również przedstawił coś bardzo wszechstronnego: 11-calowe urządzenie ASUS Transformer Book Trio. Jest ono hybrydą tabletowo-latopową z dwoma systemami operacyjnymi - Androidem oraz Windowsem 8. Użytkownik może więc korzystać z aplikacji na Windows, a ponadto z 700 tys. aplikacji w Google Play.

zdjęcie

Android, Windows i trzy w jednym

Słowo "Trio" w nazwie urządzenia wskazuje na jego trojaki charakter. Może ono służyć jako tablet, laptop, a nawet komputer stacjonarny. Transformer Book Trio został zaprojektowany tak, aby zmienianie systemu i trybu pracy było płynne i aby zadania rozpoczęte w jednym trybie dało się kontynuować w innym.

Urządzenie wyposażono w procesor Intel Atom 2,0 GHz, wyświetlacz IPS Full HD o rozdzielczości 1920x1080 oraz dysk o pojemności 64 GB. Istotne jest jednak to, że stacja dokująca posiada własny procesor Intel Core i7, klawiaturę oraz wbudowany dysk o pojemności 750 GB. Można ją podłączyć także do zewnętrznego ekranu. Stacja posiada dodatkową baterię, która może przedłużyć czas pracy tabletu. 

Poniżej nagranie z targów, na którym możemy zobaczyć, jak wygląda przechodzenie między różnymi trybami.

ASUS Transformer Book Trio to niewątpliwie bardzo ciekawa propozycja, choć "ciekawe" urządzenia nie zawsze stają się rynkowymi hitami.

Sonda
Podoba Ci się ASUS Transformer Book Trio?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Hybrydy laptopowo-tabletowe to już nie nowość. Asus posunął się jakby o krok dalej w "hybrydowości", łącząc dwa różne systemy operacyjne. Teoretycznie możemy zakładać, że jeśli współczesny człowiek potrzebuje kilku inteligentnych urządzeń, powinien być bardzo zadowolony z takiej hybrydy. Niestety w praktyce może się okazać, że klienci nadal cenią sobie prostotę tabletu, a cechy laptopa najbardziej lubią... w laptopach. 

Czytaj także: Acer Iconia W3: pierwszy tak mały tablet z Windowsem 8 i nie za drogi - wideo


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy